חבר הכנסת עלי סלאלחה ממפלגת מרצ מבין מדוע בימין מתקשים מאוד להכיל את המפגש של ראשי מפלגתו עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

"אני מאמין בשלום ומרצ מאמינה בשלום. יש לנו אידיאולוגיה ולפיה שלום יותר טוב משנאה ומהרג האחד של השני. אנחנו חייבים לדבר עם הפלסטינים, כי אם לא אכיר את הצד השני, הוא יהיה עבורי תמיד זר. אם מדברים, אפשר לראות גם צדדים חיוביים ואפשר לקרב", אומר סלאלחה בראיון בעמדת השידור של ערוץ 7 בכנסת.

לדעתו צריך לשוחח עם הפלסטינים גם על הדברים הכאובים כמו תשלום משכורות למחבלים. "צריך לשים את כל הדברים על השולחן ולהגיד לאבו מאזן את הדברים הרעים מבחינתנו, הוא ישים על השולחן את הדברים הרעים שהוא רואה בנו ונדבר על זה. למדינת ישראל אין שום סכנה מאבו מאזן. יש חילוקי דעות רציניים אבל אפשר להגיע להסכמי שלום".

עם זאת, חשוב לו להדגיש, שאנשי מרצ לא נשלחו בשום צורה רשמית על ידי הממשלה לרמאללה. "אני לא חושב שהמפגש היה מטעם נציגות של הממשלה או המדינה, אלא מדובר בקבוצת אנשים ערכיים ממרצ שחשבו שהמפגש הזה יפשיר את הקיפאון והשנאה".

את המודל של הממשלה הנוכחית, רואה סלאלחה כבסיס לכל קואליציה עתידית. "זו תקופה מאוד מעניינת כי בממשלה הזו יש ימין, מרכז, שמאל וערבים. אני חושב שבסוף כולם מסתדרים יפה ויש ביניהם שיח. אנחנו צריכים להתרגל למשהו חדש בשיח ובפוליטיקה הישראלית שנובע מהממשלה הזו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו