רון ארד
רון ארד פלאש 90
  • ראש המוסד דוד ברנע התבטא בשיח פנימי על הפעולה החשאית לאיתור מידע אודות הנווט הישראלי רון ארד, אותה פעולה שראש הממשלה נפתלי בנט חשף במליאת הכנסת.
  • על פי הדיווח בחדשות 12, ברנע אמר כי מדובר ב"מבצע אמיץ, נועז, מורכב אך כושל. כישלון. נמשיך במאמצים''.
  • בנאום בכנסת אחר הצהריים חשף בנט: ״בחודש שעבר יצאו נשות ואנשי המוסד למבצע שתכליתו לאתר מידע חדש על גורלו ומקום הימצאו של רון ארד. זה היה מבצע מורכב, רחב מימדים. זה כל מה שאפשר לומר כרגע.

  • ''עשינו עוד מאמץ בדרך להבנה מה עלה בגורלו של רון", סיפר ראש הממשלה. ''אני רוצה להודות ללוחמי המוסד, בשמי- וגם בשם תמי ויובל ארד, על המסירות על המחויבות ועל אחוות הלוחמים, גם אחרי כל השנים. אני מבקש להודות מכאן גם לצה"ל ולשירות הביטחון הכללי, על שיתוף פעולה יוצא מן הכלל. פדיון שבויים הוא ערך יהודי שהפך לאחד מערכיה המקודשים ביותר של מדינת ישראל: 'עם אשר לא יחשה, שאת בניו לא יפקיר לזר'.

    "זה מסוג הדברים שנראים משונים, אולי קצת מוגזמים, למי שמתבונן על מדינת ישראל מבחוץ, אבל זה מה שמגדיר ומייחד אותנו. נמשיך לפעול להשבת כל בנינו הביתה, מכל מקום בהם הם נמצאים״, הבטיח בנט.

  • רון ארד היה נווט קרב בחיל האוויר שנפל בשבי ארגון "אמל" בלבנון באוקטובר 1986. רון הועבר למקום לא ידוע באיראן או בלבנון.

  • ח"כ יואב גלנט (הליכוד) תקף בטוויטר את בנט בתגובה לדבריו על המבצע של המוסד. "עשרות מבצעים קיימה מדינת ישראל כדי לאתר סימנים ועדויות מכל סוג באשר לגורל נעדריה, בהם רון ארד", כתב. "רוב המבצעים הללו נותרו חסויים או פורסמו זמן רב לאחר הביצוע. האובססיה של בנט להישגים שאינם, הביאה אותו להשתמש בפעילות המוסד כדי לנסות ולשווק הישגים תיאורטיים בטרם עת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו