תקיפה עם מל"ט. אילוסטרציה
תקיפה עם מל"ט. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

ד"ר מוחמד אל-עג'רמי, דיפלומט וחוקר פלסטיני, מדגיש את איום המטוסים הזעירים שברשות חמאס על ביטחונה של ישראל.

במאמר בעיתון חמאס "פלסטין" (שני) טוען עג'רמי, כי לגדודי אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, מידע מדויק על אתרים רגישים בישראל על בסיס נתונים שנאספו בפעולות מודיעין באוויר וביבשה (במשתמע ע"י סוכנים).

לדבריו, תקיפת יעדים אלה ע"י גדודי אל-קסאם תתבצע בהתאם לנסיבות המערכה הצבאית העתידית, ובכלל זה נקודות ההכרעה הצבאית והמדינית.

עג'רמי מציין, כי ברשות גדודי אל-קסאם מגוון מטוסים זעירים, וחלקם מצוידים בטילים לתקיפת יעדים, בעלי יכולת התחמקות ממכשירי המכ"מ ואף ביצוע משימות תקיפה במתווה של "התאבדות".

עוד כתב עג'רמי, כי בסבב העימות האחרון בחודש מאי השנה ("שומר החומות") גדודי אל-קסאם ניסו להשמיד את מיכלי הדלק באשקלון של חברת תשתיות נפט ואנרגיה (תש"ן) ושל חברת קו צינור אילת-אשקלון (קצא"א). במהלך הלחימה פגעה רקטה במיכל דלק באשקלון וגרמה לשריפה גדולה.

עג'רמי הוסיף וטען, כי גדודי אל-קסאם ביצעו באמצעות מטוסים זעירים משימות איסוף מודיעין שכוונו לעבר אזורי כינוס של כוחות צה"ל וקווי האספקה הלוגיסטית.

בסיכומו של דבר, כתב עג'רמי, השימוש הפלסטיני במטוסים הזעירים למטרות צבאיות משנה את כללי המשחק נגד ישראל ומחזק את המאבק הפלסטיני.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו