בנימין נתניהו
בנימין נתניהו צילום: שלו שלום/TPS

בסקר שפורסם הערב (שני) בחדשות 13 ונערך על ידי פרופסור קמיל פוקס מראה כי אילו הבחירות היו נערכות היום, הליכוד ויש עתיד היו מתחזקות משמעותית לאחר שקיבלו בסקר ארבעה וחמישה מנדטים יותר מתוצאת הבחירות. בנוסף, רוב אזרחי המדינה אינם שבעי רצון מתפקודו של ראש הממשלה נפתלי בנט.

על פי הסקר, מפלגת יש עתיד עולה ל-22 מנדטים - חמישה יותר מאשר שקיבלה המפלגה בבחירות והליכוד זוכה ל-34 מנדטים - שבעה מנדטים יותר מאשר בסקר הקודם וארבעה יותר מהתוצאה בבחירות האחרונות. המפלגות שיורדות בסקרים הן ש"ס שיורדת בשלושה מנדטים ועומדת על 6 בלבד, וישראל ביתנו ומרצ שיורדות כל אחת בשני מנדטים - ישראל ביתנו לחמישה ומרצ לארבעה בלבד.

מפלגתו של ראש הממשלה נפתלי בנט נותרת יציבה על שבעה מנדטים, כמוה גם יהדות התורה ורע"ם שנותרת יציבה עם ארבעה מנדטים, ואילו רשימות הציונות הדתית והמשתופת מתחזקות כל אחת במנדט אחד.

בסך הכול, אילו הבחירות היו נערכות היום, מפלגות הקואליציה היו מקבלות 59 מנדטים, לעומת 54 מנדטים למפלגות אופוזיציה תומכות נתניהו ו-7 מנדטים לרשימה המשותפת.

בשאלת שביעות רצון מראש הממשלה, עולה כי 3% מהנשאלים מאוד שבעי רצון, 31% די שבעי רצון ואילו 24% לא כל כך שבעי רצון ו-35% מאוד לא שבעי רצון. בסך הכול, 59%  - רוב הנשאלים - אינם שבעי רצון מתפקודו של בנט.

הסקר נערך על ידי פרופ' קמיל פוקס, וכלל 699 נשאלים, מהם 599 מהמגזר היהודי ו-100 מהמגזר הלא יהודי. התשאול במגזר היהודי נערך על ידי חברת פרוייקט המדגם בהנהלתו של ד"ר אריאל איילון. התשאול  במגזר הלא יהודי נערך על ידי חברת סטט-נט בהנהלתו של יוסף מקלדה. טעות הדגימה היא 3.9%.