אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

איש העסקים הישראלי טדי שגיא שניצל בימים האחרונים מניסיון חיסול בקפריסין, הגיב הערב (שני) בחדשות 12 ונתן גרסה מעט שונה לאירועים. "זה אירוע שלא קשור אליי", אמר והוסיף: "מודה לגורמים הרלוונטיים".

שגיא אמר כי אומנם בדיווחים זה היה נשמע מאוד מפחיד, אולם טען: "לא קיבלתי שום התרעה לעזוב". לדבריו, הוא החליט לעזוב את קפריסין בהתאם ללוח הזמנים המקורי שלו וכי עסקיו נמשכו כרגיל.

"עברנו 24 שעות מאוד מרתקות", הוסיף. "בסוף היום האמת יצאה לאור ואני מאוד מאוד שמח על כך וממשיך בעסקים שלי כרגיל".

בחדשות 12 דווח כי חקירת האירועים בקפריסין נמשכת, אולם החשוד האזרי שנעצר שותק בינתיים ולא משתף פעולה עם החוקרים. על פי החשד, יצא המחסל בטיסה מרוסיה ללרנקה כשברשותו דרכון רוסי. משם המשיך לעיר פאראלימני, שם שכר חדר ושני רכבים. עם אחד הרכבים נסע למתחם המשרדים בפרבר אנגומי, היכן שעבדו שורה של אנשי עסקים ישראליים. על פי החשד, המתנקש נהג להגיע למתחם המשרדים ולתצפת עליהם. מצלמות האבטחה במקום אף תיעדו אותו באחד המקרים וזה מה שכנראה סייע למנוע את המשך פעולותיו.

בהמשך, שכר המתנקש אופניים עימם חצה מספר פעמים את המעבר לקפריסין הטורקית דרך מעבר לדרה. על פי הערכת המשטרה, שם גם השיג את האקדח ומשתיק קול עימם נלכד. ימים ספורים לאחר מכן, בעקבות מידע מודיעני הוא נעצר על ידי שוטרים קפריסאים מהיחידה למלחמה בטרור.

מתן סידי, דוברו של ראש הממשלה נפתלי בנט, התייחס היום לאירוע ואמר כי "מדובר באירוע טרור שכוון על ידי אירן נגד אנשי עסקים ישראלים המתגוררים בקפריסין". בתוך כך, באי השכן מדווחים כי המוסד הוא זה שהעביר את המידע לשירותי הביטחון במדינה. בשגרירות אירן הגיבו על הדברים מלשכת רה"מ וטענו: "מדובר בהאשמות חסרות בסיס".

דובר בנט הוסיף כי "אין מדובר באירוע פלילי, ואיש העסקים טדי שגיא לא היה היעד למתקפה". מפקד משטרת קפריסין אמר מצידו כי היא אוספת ראיות כדי להביא את החשוד בפני בית המשפט. המתנקש נתפס עם אקדח וכפפות.

החשוד שנתפס, ממוצא אזרי ובעל דרכון רוסי, היה ככל הנראה חלק מחוליה של מספר אנשים שתכננה לחסל את שגיא. החוליה הגיעה לקפריסין היוונית דרך קפריסין הטורקית, ובעוד שחלק מהחוליה חזרה על עקבותיה - המחסל נשאר.

 
 
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו