ח"כ יואב קיש
ח"כ יואב קיש ערוץ 7

מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה ראשונה את הצעת החוק של הקואליציה, שנועדה להקנות לשלוש הוועדות החדשות שהוקמו - ועדת ביטחון הפנים, ועדת מיזמי תשתית לאומיים מיוחדים ושירותי דת יהודיים וועדת הבריאות, סמכויות ותפקידים סטטוטוריים (בעיקר אישור חקיקת משנה וקבלת דיווחים).

כמו כן מוצע לאפשר לוועדת הכנסת להגדיל, בהחלטה שתתקבל ברוב של שלושה רבעים מחבריה, את מספר חברי ועדת הכספים וחברי ועדת החוץ והביטחון.

16 חברי כנסת תמכו מול 7 שהתנגדו. ההצעה תועבר לוועדת הכנסת.

בדברי ההסבר נכתב: "תיקוני החקיקה המוצעים כהוראת שעה לכנסת העשרים וארבע נועדו להקנות לוועדות החדשות שהוקמו וליושבי הראש שלהן סמכויות ותפקידים סטטוטוריים, בעיקר אישור חקיקת משנה וקבלת דיווחים, אשר היו מסורים לפני תיקון התקנון לוועדת העבודההרווחה והבריאות ולוועדת הפנים והגנת הסביבה."

ח"כ יואב קיש מהליכוד ביקש להזהיר את הקואליציה במליאת הכנסת: "אתם עושים פה טעות, התקדים הרע הזה שאתם עושים בהחלטות החד-צדדיות, בפגיעה בייצוג בוועדות מעכשיו זה סטנדרט. האירוע הגרוע הזה יתהפך עליכם בבית הזה במוקדם או במאוחר ולי כואב כי זה צריך לכאוב לכל חבר כנסת שאתם מרסקים את הבית הזה מהייצוג שאליו הוא אמור לייצג. אנחנו בוועדות לא מקבלים את הייצוג, אתם מפצלים ועדות בלי הסכמות ואתם דורסים את כל המוסכמות שהיו בבית הזה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו