גלעד ארדן
גלעד ארדן צילום: שחר עזרן

שגריר ישראל בארה״ב ובאו״ם גלעד ארדן הגיע הערב (שני) לדיון באו''ם שבו נאם מנכ''ל אונר"א והציג דו״ח של הוועדה ״לחקירת הפרות זכויות אדם של הפלסטינים על ידי ישראל״.

השגריר ארדן ביקש לנאום, לתקוף את אונר״א ולקרוא לאו"ם להפסיק לממן אותה וכן את הוועדה שמפרסמת את הדו"ח הצבוע והמוטה נגד ישראל.

בכניסתו לאולם הדיונים, מאבטחי האו''ם אסרו על השגריר ארדן להציג תכנים מסיתים ואנטישמיים שנכתבו ברשתות החברתיות על ידי עובדי אונר״א, ואף אסרו עליו להציג לעולם את השימוש בתשתיות אונר״א למטרות טרור - כמו למשל מנהרת הטרור שנחשפה תחת בית הספר של אונר״א בעזה.ארדן סיפר: ''בכניסה לדיון על אונר״א - אנשי האבטחה מנעו ממני להכניס הוכחות חותכות לאנטישמיות וההסתה שאונר״א מעודדת במוסדות החינוך שלה. בושה שבדיון באולם מספרים שקרים, ואת ההוכחות והאמת משאירים בחוץ. אמשיך להילחם על האמת שלנו'', הבטיח.

במהלך דבריו של מנכ''ל אונרא מחר ארדן: ''אני מזועזע שהאו״ם מנע ממני כעת להציג תמונה המוכיחה שהמורים של אונר״א אנטישמיים ומסיתים. האו״ם לא רק מוטה אלא גם סותם פיות''. בחשבון הטוויטר שלו סיפר השגריר: ''מנכ״ל אונר״א אמר כאן שהוא גאה במורים שלו - אני לא אפשרתי לשקרים שלו להישאר ללא תגובה''.

השגריר ארדן מתח ביקורת חריפה על ההתעלמות המתמשכת של ועדת החקירה ושל האו"ם כולו מהדיכוי של חמאס את תושבי עזה ומהפרות זכויות האדם הקשות של הרשות הפלסטינית. ארדן גם ביקר את אבו מאזן אשר הסקרים מראים כי 80% מהפלסטינים מעוניינים בהחלפתו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו