דוד אמסלם
דוד אמסלם צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בכיר בליכוד מגיב בשיחה עם ערוץ 7 להצעת החוק של ח"כ דוד אמסלם המכוונת נגד ניר ברקת ומטרתה למנוע ממנו להשתמש בהונו ולהגביל את סכום התרומה של נבחר הציבור ובני משפחתו לצורך פעילות פוליטית ל-100 אלף שקלים.

"דודי אמסלם הצטרף לגדעון סער ושרן השכל בהצעת חוק פרסונלית נגד ניר ברקת בצעד שיקבור את נתניהו. אמסלם יחד עם גדעון נותן לגיטימציה לחוקים פרסונליים וכך מכשיר את החוק הפרסונלי נגד נתניהו שימנע ממנו להתמודד. גדעון סער משתמש באמסלם כדי לקדם חקיקה פרסונלית שתחסום את נתניהו וניר ברקת.

''במקום להתאחד נגד הממשלה, דודי אמסלם יורה בתוך הנגמ״ש ונותן לגיטימציה לקואליציה לקדם חוקים פרסונליים נגד נתניהו", אמר הגורם.

"הנזקים שעושה אמסלם לליכוד שהודיע שהוא נגד חוקים פרסונליים הם חסרי תקדים. חוקים פרסונליים מתאימים לצפון קוריאה ולאיראן לא למדינת ישראל", הוסיף הגורם.

בהצעת החוק של אמסלם נאמר "חוק המפלגות, התשנ"ב–1992, מבקש להבטיח שוויון, יושרה ומניעת קניית שלטון בכסף בכל הנוגע לשימוש בכספים במערכת הפוליטית כאשר המטרה היא כפולה: א - למנוע השפעת כספים על שיקול הדעת של נבחרי הציבור ולמנוע יצירת תלות פוליטית מוגזמת בהון, ו-ב - להבטיח ככל הניתן כי קיומם של כספים לא ישפיע על תהליכים פוליטיים ולא יהפוך את המערכה הפוליטית לכזו בה קיים יתרון מובנה לבעלי הון".

עוד נכתב בהצעת החוק כי "מטרה מרכזית של חוקי מימון הפעילות הפוליטית ומימון הבחירות, לצד מניעת שחיתות והגברת השקיפות ואמון הציבור, היא קידום איזון ושוויון בין מועמדים".

לשכת ח"כ דודי אמסלם מסרה בתגובה: "מועמד אמור להיבחר על פי כישוריו והאידאולוגיה שלו ומן הסתם החוק הוא לא הנושא, כי ברור לכל בר דעת שזה הדבר ההוגן והבסיסי לעשות, אבל אותו 'בכיר בליכוד' שמנסה להדביק לחה"כ דודי אמסלם, ליכודניק מבטן ומלידה, בית"רי שורשי שנאמנותו לתנועה וליו"ר שלה אינה מוטלת לרגע בספק, שותפות לשרן השכל וגדעון סער, כנראה שמעולם לא היה בית"רי או ליכודניק, ולבטח לא גדל בתנועה".

"כדאי שאותו בכיר בעיני עצמו, שכנראה לא חסר לו כסף ואמצעים כדי לממן קמפיינים של רפש ושנאה, יעשה שיעורי בית ויחדל להכפיש ולתקוף בצונאמי, בהתנהגות לא ליכודית, שמתאימה אולי לימי מפלגת קדימה בירושלים", נמסר מטעם הלשכה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו