ויכוח. אילוסטרציה
ויכוח. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

גם הזוגות המחוברים ביותר עולם נקלעים לחילוקי דעות, זה טבעי ואפילו חשוב, ההבדל בין זוגיות מוצלחת לזוגיות כושלת הוא היכולת לזהות את המריבות הנפוצות שחוזרות ונשנות במטרה למצוא להן פתרון.

ביום ראשון, (יא' חשון תשפ"ב 17.10.2021), יתקיים בערוץ 7 משדר מיוחד עם מיטב המנטורים המומחים בזוגיות שיקנו לנו כלים לפתרון בעיות ומריבות בזוגיות.

להרשמה למשדר לחצו כאן

עד למשדר צירפנו לכם כמה מהנושאים הנפוצים שעליהם כמעט כל זוג התווכח לפחות פעם אחת בחיי הזוגיות, כאשר חשוב לזכור שתמיד יש פתרון למריבות ויש אפשרות לחיות בשלום ובשלווה.

עוד באותו נושא:

1. ויכוחים על כסף

לרוב האנשים יש תפיסות שונות בנוגע לחסכנות ולפזרנות, אם זה בשל רקע כלכלי שונה מהבית, או החברה שבה הם חיים שהרגילה אותם לרמת חיים מסויימת. כשמתחתנים, מתנגשים לעתים הערכים הכלכליים של בני הזוג, והמרכיב הכספי הופך למוקד ויכוחים מרכזי במשפחה.

תכני המריבה יכולים לכלול האשמות בנוגע למי מתאמץ יותר בפרנסה ומי מבזבז את הכספים בבית. הוצאות - כאשר לפעמים צד אחד רוצה לקנות רכב חדש, והצד השני בכלל מעוניין לשפץ את המטבח. אז מה עושים?

ראשית, צריך להבין שהקונפליקט אינו נעשה מתוך רוע לב או רצון להתווכח, אלא לרוב, מתוך ערכים שונים שעלינו לכבדם. הפתרון הטוב ביותר להתמודד עם ויכוחים על "איך להשתמש בכסף" הוא על ידי עריכת תורנויות שבהן בכל פעם תממשו את רצונו של בן הזוג אחר.

2. איך לבלות בזמן הפנוי

כל אחד מבני הזוג מגיע לחיי הזוגיות עם רקע שונה, ישנם כאלו שאוהבים לבלות במסיבות, לצאת עם חברים, או ללכת לסרט, לעומתם ישנם כאלו שמעדיפים לבלות את הזמן עם בן הזוג בארוחת ערב רומנטית, או לשבת בבית על כוס קפה ולשוחח.

מדובר בנושא נפיץ שמוביל למריבות בין בני הזוג, בדרך כלל הזוג שאוהב יותר לבלות כזוג בודד יראה בצורך של השני לצאת עם חברים כרצון להתרחק ואפילו איום על מערכת היחסים דבר שאיננו נכון בעליל.

כדי לפתור את הבעיה המורכבת הזאת, מומלץ לבצע שיחה עם בן הזוג ולמצוא את דרך המלך לשלב בין הרצון של להיות יחדיו לבין השאיפה "לנשום קצת אוויר".

3. סדר וניקיון בבית

בתים רבים חווים חילוקי דעות לגבי עבודות הסדר והניקיון בבית, יש את מי שמרגיש שהוא מקריב הרבה יותר כדי שהבית יהיה מסודר ונקי, לעומת בן או בת הזוג שחי בחוסר אכפתיות משווע (לכאורה). ישנם רבים שצוברים את התסכול עמוק בפנים עד שמגיע הקש ששובר את גב הגמל ואז הכל מתפרץ החוצה על בן הזוג, התנהגות שגוררת בעקבותיה האשמות הדדיות ויצירת תחושת בושה וכאב.

הפתרון הוא לחלק את המטלות בין בני הזוג, כל אחד יקח את הדברים שקל לו יותר לעשות. כך לכל אחד תהיה האחריות שלו למטלות הבית בלי שהצד השני יתערב או יפקח עליה.

רוצים לקבל כלים איך ליצור זוגיות מאושרת? הירשמו עכשיו לכנס הוירטואלי הגדול של המיזם החדש מבית ערוץ 7 להדרכת זוגות צעירים.

במשדר ישתתפו המנטורים המובילים בזוגיות, אלעד ואפרת צור, יהונתן ויסכה שומר, אילן והילה יפרח והקומיקאי והסופר יאיר יעקובי.

המשדר יתקיים ביום ראשון יא' חשון (17.10.21) בשעה 20:30, שריינו לכם מקום עכשיו חינם בלחיצה כאן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו