אריה קינג
אריה קינג צילום: הלל פלג

סערה אתמול בביקורו של ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, בשכונת שמעון הצדיק. קבוצת חרדים תקפה בקריאות וקללות את ראש העירייה שנאלץ לעזוב את המקום. סגנו של ליאון, אריה קינג, היה במקום והוא מספר:

"להילולת שמעון הצדיק הגיעו אתמול כעשרים אלף איש. ביניהם היינו גם כמה חברי מועצה וראש העירייה, משה ליאון. כשהוא הגיע התחילו צעקות לעברו מצידו של קומץ חרדים שרוב הציבור ניסה להרחיק ולהשתיק אותם".

מוסיף קינג ומספר כי למרות קולות המחאה מצידם של אותם צעירים בודדים נכנס ראש העירייה למתחם והצטרף לרוקדים, אך אותו קומץ נכנס גם הוא אל בין החוגגים והמשיך לתקוף בגידופים ובצעקות את ראש העירייה.

"ראש העיר לא היה בסכנה כלשהי, אבל הייתה שם צפיפות גדולה והיו דחיפות ולכן בשלב הזה הוא עזב את המקום", מספר קינג ומסביר כי מחאת הקומץ נוגעת להתנגדות בציבור החרדי להמשך פרויקט הרכבת הקלה העובר בצומת סנהדריה. "מדובר במחאה שנמשכת גם במקום העבודות ותוך כדי העבודות", הוא אומר וקובע כי מדובר בלא יותר מאשר מאבק עסקני שמאחוריו אינטרסים כלכליים ולא מעבר לכך. "בלשי משטרה שהיו במקום טיפלו בקמצוץ הזה".

לדבריו רוב מוחלט של החוגגים החרדים הם שהשתיקו את אותם צעירים שפתחו בקריאות לעבר ראש העירייה, ומאמצי ההשתקה הגיעו גם לכדי תגרה של ממש. "ראיתי כיצד נערים שקראו קריאות וצעקו קיבלו אגרופים לפנים".