אביב כוכבי
אביב כוכבי צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, העביר מסר מאיים לממשל בטהרן ואמר הערב (שלישי) כי צה''ל ימשיך לסכל את היכולות האיראניות בכל מקום שהן.

כוכבי אמר בטקס חילופי ראש אמ''ן: "אין צבא בעולם שיש לו מודיעין כזה, אין יחידות לוחמות שיש להן עושר מודיעיני כזה, ואין תמרון והגנה שנהנים מיכולות בסדר גודל כזה."

"בזכות מודיעין איכותי, צה"ל וקהילת המודיעין, יודעים לא מעט על המתחולל באיראן, ובזכות המודיעין הרלוונטי, צה"ל וקהילת המודיעין פועלים נגד ההתבססות האיראנית בכל רחבי המזרח התיכון''.

לדברי כוכבי, ''המבצעים להשמדת היכולות האיראניות ימשכו – בכל זירה ובכל עת, והתכניות המבצעיות כנגד תכנית הגרעין של איראן ימשיכו להתפתח ולהשתכלל. גם בעתיד, הן יהיו מפתיעות ומשופרות. חובתנו להעמיד מענה מבצעי אפקטיבי ובזמן".

ראש אמ"ן היוצא, אלוף תמיר הימן, אמר כי "המציאות המורכבת במזרח התיכון ממשיכה לאתגר את אמ"ן. האיומים משתנים, אך האתגר נשאר קבוע. האתגר האיראני - הן בהתפתחות המדאיגה בתחום הגרעין והן ביכולת האזורית, והן בתחום הכטב"מים - היא המממנת והמדרבנת. למרות שמדובר בשלטון טוטליטארי שסופו ליפול, צריך להמשיך ולהאיץ תהליכים".

בחודש שעבר אמר ראש הממשלה נפתלי בנט כי תוכנית הגרעין של איראן הגיעה ל"קו הפרשת המים", כלשונו. "יש ראיות שמוכיחות בבירור את כוונתה של איראן לייצור נשק גרעיני באתרים סודיים בטורקוזאבאד, טהראן ומריבאן, אבל מתעלמים מהן. תוכנית הגרעין של איראן הגיעה לקו פרשת מים וכמותה גם הסובלנות שלנו. מילים לא עוצרות את סיבוב הצנטריפוגות", הוא אמר.