הרב ד"ר יואל בן נון
הרב ד"ר יואל בן נון צילום: חזקי ברוך

דווקא מתוך הערכה עמוקה לרופאים ולמומחי משרד הבריאות על כל מאמציהם ופעולותיהם להצלת נפשות במדינת ישראל בגלי המגפה השונים, חובתנו לציין את דבקותו של ראש הממשלה נפתלי בנט במטרה המוצהרת למנוע סגר בחגים, לפתוח את מערכת החינוך, לשמור על מדינה פתוחה ומתפקדת, ולהישען רק על החיסונים ועל הבדיקות – אני לא הייתי עומד בלחץ, וכמו ראש הממשלה הקודם הייתי דוחה את פתיחת החינוך לאחרי החגים, וסוגר את המדינה בחגים. 

טענו נגד בנט שהוא לא סופר את המתים בגל הרביעי, אבל האמת היא שהוא ספר כל יום כמה נפטרו מבין המחוסנים (פחות מ-30 אחוז), וכמה מאלה שלא התחסנו, וגם ראה שבגל השני ובגל השלישי נפטרו יותר, למרות הסגרים – 

זהו הישגו הגדול של ראש הממשלה נפתלי בנט, ורק בזכות התעקשותו ודבקותו במטרה; כל שאר פליטות הפה הן בלתי חשובות, אבק ברוח – חבל שבנט נגרר מפעם לפעם לפליטת פה שמייצרת כותרות ופוגעת בהישגיו, אבל זה לא ישנה את העובדה העיקרית שלנגד עינינו: 

לא היה סגר בחגים! מערכת החינוך נפתחה! 

שום ראש ממשלה אחר לא היה עומד בלחץ ההפחדות, שלא קשה להבין אותן. 

אכן, לא מעטים כועסים על בנט דווקא בגלל ההישג הזה, ולא רק מתנגדי החיסונים – אילו היה סגר בחגים, מדינת ישראל הייתה חייבת שוב לספק ביטחון כלכלי, ויש אנשים שתשלומי הביטוח הלאומי הצילו אותם והחזיקו אותם מעל המים בשנות המגפה והסגרים – לא כולם מצליחים להתאושש כעת ולעמוד על רגליהם. 

גם הכעס הזה מובן, אבל כל זה לא יטשטש את ההישג הגדול שרק בנט התעקש עליו והצליח – מדינה פתוחה, חיה ומתפקדת, בחגים ובימי החול, עם מערכת חינוך פתוחה למרות כל הקשיים. 

ההישג העיקרי הזה לא משתקף באווירה התקשורתית, ולא קשה להבין מדוע – החלק הביקורתי בתקשורת הישראלית מבליט את הטעויות של בנט ואת פליטות הפה, והחלק המגויס בתקשורת הישראלית ממשיך את הכזב הגדול על זנב ששת המנדטים שהפך לראש – האמת היא שבנט כראש ממשלה נתמך על ידי 57 ח"כים, ונתניהו על ידי 53 ח"כים, אבל את רוב הכותרות גונבת רע"מ מעצם היותה איום מתמיד. 

עוד באותו נושא:

לסיכום ביניים זה אי אפשר שלא להוסיף עוד כמה נקודות חשובות: 

ראש הממשלה נפתלי בנט שיקם את היחסים של מדינת ישראל עם הממשל הדמוקרטי האמריקני, אחרי שנים של מתח מסוכן ויריבות גלויה בין נתניהו לבין אובמה וביידן, ואנשיהם, והחזיר אותם למאבק המדיני-כלכלי נגד איראן. 

במקביל הוא שיקם את היחסים עם נשיא מצרים. 

וגם בחמאס מעיזים הרבה פחות, גם בבלונים וגם בגדר, דווקא בגלל המכה שחטפו אחרי נפילתו בקרב של בראל חדריה שמואלי הי"ד, ששמר על כולנו בקו החזית, בתנאים קשים. 

הרעש התקשורתי מתחולל כעת בעיקר סביב התקציב, אך עם כל החשיבות של יציאת ישראל מהכאוס התקציבי, אני קשוב בעיקר לחזית הצפונית – האיום האיראני על אזרבייג'ן בגלל הסיוע הישראלי, חשף את חולשתה בתגובה עלובה למערכה של ישראל נגד האיראנים בסוריה. 

בסוריה תוכרע המערכה על ההגמוניה במזרח התיכון בשנים הבאות, ועל ניצחון ישראלי במערכה הזאת אני מתפלל לה' א-להי צבאות ישראל, יום יום. 

 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו