אפשר גם להטעין את הכפכפים?
אפשר גם להטעין את הכפכפים? צילום: iStock

גם מורים יודעים להעתיק במבחן? עשרים וחמישה נבחנים במבחן המסכם להוראה בהודו נתפסו כשהם משתמשים בכפכפי בלוטוס בשביל להעתיק במבחן.

בעוד המורים בארץ מסתפקים בתואר ממכללה, בהודו נדרשים המורים לעבור גם את מבחן ממשלתי מסכם קשה במיוחד. במבחן הממשלתי המכונה מבחן REET נבחנים יחד למעלה ממיליון הסטודנטים להוראה, אך למרות ההוראות הקפדניות נגד העתקות, עדיין יש מי שמנסה את מזלו מדי שנה.

על מנת למנוע העתקות, המשטרה במחוז ר'גיסטן קיבלה אישור מיוחד לחסום את רשת האינטרנט בכל האזור במהלך המבחן והשוטרים אף פיקחו בעצמם על הנבחנים. אבל גם אחרי כל ההגבלות, אחד השוטרים הצליח לתפוס נבחנים שמעתיקים בצורה שאף אחד לא ציפה- בעזרת שימוש בחלקי סלולרי שהוטמנו בתוך הכפכפים שלהם.

הכפכפים הכילו משדרים מיוחדים שחוברו עם חיבור בלוטות' ואיפשרו לנבחנים לדבר עם אדם שסייע להם מחוץ למבחן. למרות שחלקי הסלולרי היו בתוך הכפכפים, הם חוברו בעזרת חיבור בלוטות' לאוזניה קטנה שהוכנסה לתוך אוזני הנבחנים.

לאחר שאחד השוטרים הבחין בנבחן שהתנהג בצורה חשודה וגילה את העניין, נתפסו עוד עשרים וארבעה נבחנים שניסו להעתיק באותה השיטה. לדברי המשטרה, הכפכפים האלקטרוניים נמכרו לנבחנים באינטרנט בשווי של אלפי דולרים והיו חלק מתעשיית העתקות משגשגת.

לאחר התגלית, השוטרים הורו גם לנבחנים במחוזות אחרים להוציא את הנעליים מחוץ לחדר המבחן על מנת למנוע העתקות דומות. בראיון לרשת AFP אמרה פריטי צ'נדרה, שוטרת במחוז, כי אחד הנבחנים הכניס את האוזניה הקטנה כל כך עמוק לתוך האוזן עד שהם נאלצו לשלוח אותו לרופא שיחלץ את האוזניה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!