יוצר 'ויהי בוקר', ערן קולירין, נואם על הבמה בקאן
יוצר 'ויהי בוקר', ערן קולירין, נואם על הבמה בקאן צילום: אמיר בוגן, באדיבות YNET

האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה בחרה הערב (רביעי) בסרט 'ויהי בוקר' של הבמאי ערן קולירין כסרט העלילתי הטוב ביותר בטקס 'פרסי אופיר'.

הסרט, העוסק במצוקות הפלסטינים, זכה בשישה פרסים נוספים וייצג את ישראל בטקס האוסקר הבינלאומי. הפרסים הנוספים בהם זכה הסרט הם לשחקן והשחקנית הטובים ביותר, לבמאי, לתסריט ולשחקן המשנה.

בפרס השחקן הראשי זכה אלכס בכרי שאמנם לא הגיע לאירוע אבל דאג לשלוח נאום פוליטי שהוקרא על הבמה. "הסרט מתאר מצב של מצור מדומיין, סגר מתמשך, וכאן אצלנו יש סגר אכזרי כל אמנות היא בהכרח פוליטית, אני לא יודע כמה סרט יכול להשפיע על הלאום, אבל הזכות להגדרה עצמית כפלסטיני אינה אמורה להוות איום".

גם השחקנית ג'ונא סולימאן שזכתה בפרס השחקנית הראשית, נעדרה אך שלחה נאום. "במצב נורמלי הייתי אמורה להרגיש שמחה עם קבלת הפרס, אך לצערי להפריד בין התפקיד והזהות שלי זהו צעד ציני שלא משאיר לי שום מקום לשמחה. הכעס והתסכול הם בדיוק אותה החוויה של שמתאר הסרט 'ויהי בוקר'".

מדובר בסרט ששחקניו עוררו בעבר זעם לאחר שהחרימו את הקרנתו בפסטיבל קאן משום שהוגדר כ'סרט ישראלי'. היוצר שלו, ערן קולירין, כבר זכה בפרס אופיר לפני כמעט 15 שנה לסרט 'ביקור התזמורת', אך לא הצליח לקבל מועמדות לאוסקר בשל סיבות טכניות. בקרוב נגלה האם הפעם הוא יקבל את המועמדות הנחשקת.

אגדת החורבן שיצא לקראת תשעה באב ויצר סביבו באזז נרחב אמנם גרף שלושה פרסים, אך כולם באפיקים הטכניים:העריכה הטובה ביותר, עיצוב פס הקול הטוב ביותר ומוזיקה מקורית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו