השר גנץ במפגש עם אחד הלוחמים
השר גנץ במפגש עם אחד הלוחמים צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון, בני גנץ, ערך היום (שלישי) סיור ביחידת הימ"מ של מג"ב ביחד עם מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי, סגן מפקד מג"ב יצחק בריק ומפקד הימ"מ נצ"מ ח'.

אחר כך סייר ביחידת דובדבן ביחד עם שר התרבות והספורט חילי טרופר ששירת ביחידה, רמ"ט פיקוד מרכז תא"ל רמי אבודרהם, מפקד חטיבת הקומנדו אל"מ מני ליברטי ומפקד דובדבן סא"ל ע'.

במהלך הסיורים הוצגו לשר הביטחון גנץ הפעילויות המבצעיות של היחידות, והאמצעים המבצעיים. גנץ ביקש להודות ולחזק את ידי הלוחמים והדגיש את חשיבות הפעולה הקריטית של שיתוף הפעולה בין צה"ל, משטרת ישראל, השב"כ וכלל גורמי הביטחון במאבק בטרור.

"הגעתי לביקור בימ"מ ובדובדבן, יחידות שעוסקות יום יום בלחימה בטרור, כדי להודות ללוחמים על העבודה המקצועית, הנועזת והחשובה לביטחון ישראל. בתקופה האחרונה ישנה עלייה בניסיונות של ארגוני הטרור להוציא פיגועים ולפגוע ביציבות הביטחונית, בין השאר בגינם של אינטרסים פנימיים ופוליטיים. מי שייפגע מכך, הם המפגעים, המשלחים וגם התושבים הפלסטינים לידם", אמר גנץ.

הוא הוסיף, "צה"ל, השב"כ והמשטרה, פועלים, מסכלים ומגיבים על כל כוונה או ניסיון לפגוע באזרחי ישראל – מי שניסה אותנו יודע, מי שינסה אותנו ילמד. לצד זאת, נמשיך לחזק את התיאום עם הרשות הפלסטינית, ולפתח את הכלכלה ואת יחסי השכנות הטובים בין ישראל לבינם, לטובתם ולטובת האזור כולו".

במהלך הסיור בדובדבן, נפגש שר הביטחון עם הפראמדיק צ', בוגר מוסדות ''בני דוד'' שהציל בג'נין לפני כשבוע את חייהם של מפקד הפלוגה והלוחם, ושיבח אותו ואת כל חברי הצוות על תפקודם.