אירוע מוחי
אירוע מוחיצילום: איסטוק

הוא היה אברך משכמו ומעלה, אדם שעוסק יום ולילה בעסק התורה בלבד, כשאף דבר חוץ מזה לא מעניין אותו.

במשך שנים רבות הוא הגה בתורה באופן מופלא, כאשר מצבו הכלכלי בכי רע. ההוצאות המרובות לגדל בית עם שניים עשר ילדים רבצו על כתפיו והוא התחיל להלוואת מגמחי"ם ולגלגל כספים עד בלי סוף.

ואז הגיעה התקופה בה הוא הוצרך לחתן את ילדיו, זוהי הייתה תקופה סבוכה ביותר, לא הייתה לו פרוטה בכיסו, אך באמונה תמימה בבורא כל העולמים הוא השיג בדרכים לא דרכים וגלגל עוד ועוד כספים כשהוא פורש את ידיו לאביו שבשמים ומתחנן שיעזור לו להחזיר את כל סכומי העתק הללו.

לסיוע למשפחה לחצו כאן

לפני כארבע שנים, במטרה לסיים את סאגת ההלוואות הוא החליט למכור את דירתו ובתמורה הוא קנה דירה קטנה מאוד כשעם ההפרש הוא מחזיר את חובותיו הרבים. לפני כחצי שנה שח הגאון רבי אביגדור נבנצאל למקורביו כי צריך לעזור לאותו יהודי שנחשב למרביץ תורה גדול. לדבריו אותו אחד "עומד בפני קריסה", ועל כן צריך לעזור לו.

משום מה העזרה לא הגיעה, ואז קרה הדבר הנורא, היה זה בליל ראש השנה האחרון כאשר אותו יהודי קרס לאחר אירוע מוחי קשה. העול הכלכלי הקשה הכריע אותו. כוחות ההצלה שהוזעקו למקום פינו אותו לבית החולים במצב קשה שם הוא מורדם ומונשם כאשר בני משפחתו עומדים מסביב למיטתו וקורעים שערי שמים לרפואתו.

הרב אביגדור נבנצאל אשר מכיר מקרוב את פרטי המקרה הסבוך יצא מגדרו בבקשה יוצאת דופן ואמר "היות והובא לפני מקרה של הצלת נפשות והוא קרוב לליבי מאוד, אני מבקש מכל מי שיש לו הכרת הטוב לפני, לתרום לדבר הזה שמאוד קרוב לליבי".

לסיוע למשפחה לחצו כאן

בדבריו הוא מוסיף בצעד חסר תקדים כי "אני מקווה בלי נדר שכל מי שיתרום סך 600 ₪ אתפלל בעדו ואזכיר את שמו לפני בורא עולם שימלא כל משאלות ליבו לטובה ויזכה לראות בישועת ישראל".

עוד הוסיף הרב נבנצאל בברכה לתורמים "שה' ימלא משאלות ליבם, מי שיתרום יזכה במידה כנגד מידה שהקב"ה ימלא את נפשו ואת נפשות ביתו שכולם יהיו בריאים בעזרת השם. אני מכיר את המקרה, זהו הצלת נפשות כפשוטו. כל המציל נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא".

אל מול קריאת קודש שכזו אסור לנו להישאר אדישים, אסור לנו להתעלם. אנחנו חייבים לפתוח את הכיסים, לפתוח את הלבבות ולעזור לאותו יהודי ששוכב כעת כשהוא מורדם ומונשם. אנחנו חייבים לעזור לסיים את חובותיו הרבים, לעזור ולהציל נפשות ממש. הצטרפו עכשיו ותזכו בברכה הנדירה.

לסיוע למשפחה לחצו כאן