המעמד
המעמד ללא

הקהילה היהודית בקייב שבאוקראינה חוותה היום (רביעי) אירוע ייחודי ויוצא דופן בדמות קבלת פנים לנשיא מדינת ישראל יצחק הרצוג שהגיע לביקור ממלכתי ראשון במדינה שיכלול פגישה רשמית עם נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי.

את פניו של הנשיא הרצוג קיבל הרב יונתן בנימין מרקוביץ, רבה הראשי של קייב בירת אוקראינה והשליח הראשי של חב"ד כשלצידו בכירי הממשל ואישי ציבור.

הנשיא הרצוג התרגש וסיפר לרבה של קייב על הקשר המיוחד שהיה לו עם הרבי מחב"ד ועל הרגע הבלתי נשכח בשמחת תורה בעת שהגיע אל הרבי מחב"ד יחד עם אביו שהיה אז שגריר ישראל באו"ם.

"הייתי אצל הרבי בשמחת תורה, לעולם אני לא אשכח את הרגע המכונן הזה. אני זוכר שהביא לי להחזיק את ספר התורה שלו ואף בירך אותי בהתרגשות באותו המעמד", אמר הרצוג.

נשיא המדינה הוסיף לרב מרקוביץ כי "היה מאוד מרגש. עד היום הרגע הזה הולך איתי, בפרט מתי שאני רואה את הפעילות האדירה של חב"ד בעולם ובפרט בקייב ובאוקראינה שבה כעת אנחנו נמצאים".

במסגרת האירוע הוכרז גם על הקמת קק"ל אוקראינה, בנוכחות שגריר ישראל באוקראינה מיכאל ברודסקי, השר זאב אלקין, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית ומ"מ יו"ר הסוכנות היהודית יעקב חגואל, קונסול הכבוד של ישראל באוקראינה אולג וישניאקוב, יו"ר הוועדה הפרלמנטרית ישראל - אוקראינה אהרון פרנקל ואורחים נוספים.

אמש, התקבלה פמליית הנשיא ומשלחת בראשות יו"ר הסוכנות היהודית חגואל, במוסדות הקהילה היהודית בקייב בראשות הרב מרקוביץ. רגע יוצא דופן אירע בעת שהמשלחת ביקרה ב"child with future" -מוסד ייחודי המיועד לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

"המוסד הוקם לפני 11 שנים והוא יחיד מסוגו באוקראינה. כל ילד מלווה ביותר ממלווה אחד, במטרה להעצים את כוחם של הילדים המיוחדים", אמר הרב מרקוביץ לאורחים.

לאחר הביקור אמר חגואל כי "התרגשתי לראות את מפעל חייו של הרב. אחד האתגרים שהצבתי לעצמי הוא לסייע לבעלי מוגבלויות לעלות לישראל ולהשתלב בחיי החברה והעבודה בישראל. אני מאמין שנשלב ידיים באתגר החשוב הזה".

במעמד העניק יו"ר הסוכנות לרבה של קייב הרב מרקוביץ "שי ייחודי מארץ ישראל", כלשונו של חגואל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו