יהודית קצובר ונדיה מטר
יהודית קצובר ונדיה מטר צילום: אסתר אליהו

תנועת הריבונות בראשות יהודית קצובר ונדיה מטר הגיבה להכרזת השרה איילת שקד כי לא תקום מדינה פלסטינית.

קצובר ומטר מברכות את השרה על האמירה הברורה והנחרצת שלה שלא תקום מדינה פלסטינית, וקראו לשרה לא להסתפק בבלימת המדינה הפלסטינית אלא לפעול להחלת ריבונות ביהודה ושומרון בכדי "לגדוע את התקווה הערבית להקים מדינה על חורבותיה של מדינת ישראל", כלשונן.

תחילה חיזקו קצובר ומטר את השרה שקד: "תנועת הריבונות מחזקת את ידי שרת הפנים איילת שקד, על הכרזתה הנחרצת באמירויות לפיה לא תקום מדינה פלשתינית. בעת האחרונה אנו עדים לקמפיין עקבי של גורמי השמאל למען חלוקת הארץ והקמת מדינה פלשתינית בליבה, אנו עדים גם למצעד הנדחפים בתור על מנת לחלות את פניו של יו"ר הרש"פ, אבו מאזן, הרואה בחיילי צה"ל ומפקדיו פושעים הראויים לעמוד לדין בהאג", מסרו.

בנוסף קראו בתנועה לקדם יוזמה ישראלית לריבונות: "מול כל אלה חשובים ביותר דבריה של שרת הפנים שקד, אך עם זאת תנועתנו פונה אליה בבקשה: לא די בבלימת רעיונות המדינה פלשתינית. יש לקדם יוזמה ישראלית להחלת הריבונות על יהודה ושומרון וכצעד ראשון להתחיל בירושלים רבתי. רק כך ניתן יהיה לגדוע את התקווה הערבית להקים מדינה על חורבותיה של ישראל.

''החלת הריבונות היא צעד הכרחי לביטחונה של מדינת ישראל ולהגשמת ייעודו היסטורי של עם ישראל בארצו", הוסיפו בתנועת הריבונות.

נזכיר כי שקד התראיינה לעיתון The National באמירויות, שם אמרה בין השאר כי ''ממשלת ישראל לא תדון בהקמת מדינה פלסטינית תחת ראש הממשלה הנוכחי בנט או לפיד כשייכנס לתפקיד בהסדר הרוטציה. יש קונצנזוס בין המפלגות שלא להתייחס לנושא שעלול לגרום לקרע פנימי."

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7