פעילויות קירוב
פעילויות קירוב ללא קרדיט

סקר מכון רפי סמית קובע כי רוב הציבור היהודי בישראל - כמעט 60% - מעוניין להכיר את היהדות ולהעניק לילדיו חינוך יהודי ברמה כזו או אחרת.

הסקר בוצע בקרב כלל ההורים היהודים בישראל, גם כאלו המגדירים את עצמם חילונים ולא מסורתיים.

בקרב אלו שהגדירו את עצמם למסורתיים התוצאה הייתה גבוהה עוד יותר - 87% מההורים שהגדירו את עצמם כמסורתיים אך לא כל כך קרובים לדת, הצהירו שהם רוצים להעניק לילדיהם חינוך יהודי.

הסקר בוצע להזמנת רשת בתי הספר 'שובו' במהלך חודש החגים. "אלו מספרים מעוררי חשיבה שעשויים לשנות את הסטיגמה הרווחת באשר למגזר המסורתי-חילוני בישראל", אמרו ב'שובו'.

בארגון סיפרו כי ממצאי הסקר העניקו רוח גבית לפעילויות החג בקרב ילדי הציבור המסורתי בישראל ובני משפחותיהם.

"נתקלנו בתופעה במסגרתה עוד ועוד הורים ביקשו לשמוע על מצוות תקיעת שופר, סליחות, מנהג הכפרות, נטילת לולב וסוכה. ב'שובו' גייסו בעלי תוקעים מקצועיים שנדדו בין בתי הספר ולימדו את התלמידים", סיפרו בארגון.

"בערב סוכות למשל הילדים קיבלו סטים של ד' מינים אותם העבירו גם לבני המשפחה. פרויקט מרגש נוסף שקיימו בשובו הוא קישוט הסוכה. הילדים התיישבו יחד עם ההורים להכין קישוטיים מעוצבים ויוקרתיים, במטרה לגבש את כל המשפחה סביב יופייה של מצוות סוכה ולהעביר בדרכי נועם את העונג שביהדות", סיפרו.

מנכ"ל 'שובו' הרב מיכאל גוטרמן אמר כי"פעילות חגי תשרי היא המשך ישיר לתוצאות הסקר שערכנו, לפיו רוב מוחץ של היהודים בישראל מצפים בכיליון עיניים להכיר את היהדות. נסיק את המסקנות מההצלחה של חגי תשרי, ונמשיך הלאה לפעילויות דומות במהלך החורף, חג החנוכה ומועדים אחרים. הדרך של 'שובו' ברורה: להאיר את היהדות לאלו שלא זכו להיחשף אליה, וללמד אותם בנועם ובסבלנות את יופייה וקסמה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו