אבו מאזן
אבו מאזן צילום: רויטרס

הרשות הפלסטינית מגנה בחריפות את החלטת שופטת בית משפט השלום בירושלים, בלהה יהלום, המתירה תפילה יהודית על הר הבית, בציינה שתפילה שקטה בלחש אין בה כדי עבירה על הוראות המשטרה במקום.

מוחמד אל-הבאש, יועצו של יו"ר הרשות הפלסטינית לענייני דת והעומד בראש מערכת המשפט האסלאמית, אומר בתגובה כי בית המשפט בירושלים הוא חלק מרכזי במסע ה"תוקפנות" הישראלית המתמשכת נגד מסגד אל-אקצא, העיר ירושלים והעם הפלסטיני בכלל.

בהודעה לתקשורת תיאר הבאש את החלטת בית המשפט "פשע מלחמה חדש שיתווסף לסדרת הפשעים שבוצעו ויושמו על ידי מה שנקרא מערכת המשפט במדינה הכובשת נגד מסגד אל-אקצא המבורך".

לדבריו, החלטה כזו הסותרת את הוראות האסלאם הינה בגדר "מתכון מוכן לפיצוץ המצב ולהצית את פתיל מלחמת הדת אשר לא תהיה מתוחמת רק לפלסטין אלא תגיע לכל רחבי העולם".

הבאש הדגיש, כי מסגד אל-אקצא היה, הינו ויישאר מסגד איסלאמי בלבד בהאשימו את ישראל בפעולות של זיוף וגניבה באתרים הקדושים לאסלאם ובאימוץ תוכנית "שטנית" לייהוד יירושלים.

הוא קרא לקהילה הבינלאומית ולארגון אונסק"ו להגן על זכותם של המוסלמים להתפלל בחופשיות במסגד אל-אקצא ולהטיל סנקציות ועונשי הרתעה על "המדינה הכובשת" ומערכת המשפט שלה, שמבצעים "פשע" חדש נגד האנושות והמורשת העולמית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו