מליאת הכנסת
מליאת הכנסת צילום: דוברות הכנסת - דני שם טוב

הצעת החוק שהגיש ח"כ אלי כהן (ליכוד), שלפיה שכר החיילים יעמוד לפחות על מחצית משכר המינימום נפלה בהצבעה בכנסת לאחר שתמכו בה 48 ח"כים מול 53 מתנגדים.

שכר חיילי החובה נע בין 810 שקל לחיילים בעורף ועד 1,620 שקל לחיילים קרביים. כל חברי הקואליציה התנגדו להצעת החוק.

שר המודיעין וחבר הקבינט לשעבר ח״כ אלי כהן תקף את שרי הממשלה ואמר: "בנט רק במרץ האחרון אמר שלחיילים מגיע שכר נורמלי והבטיח שהשכר יעלה. ליברמן הוסיף ואמר שיתגמל משמעותית את חיילי הסדיר ויעלה את השכר לא רק על ראש שמחתנו אלה גם על ראש תקציבנו.

''בתקציב של 452 מיליארד שח מצאו תקציב לעבאס, לפנסיות של צהל, להלוואה לרשות הפלסטינית, לחוק נורווגי מנופח, לשרים בלי תיק, ל-2 שרים במשרד האוצר אבל לחיילי החובה למרות ההבטחות שלהם אפילו פרומיל לא מצאו", הוסיף כהן.

לאחר נפילת החוק אמר ח"כ כהן: ''ממשלת בנט לפיד התברברה בניווט- כסף לאחים המוסלמים יש, כסף לחיילי צה"ל אין. בושה! הממשלה הפנתה היום עורף לחיילי וחיילות צה"ל והתנגדה לחוק להעלאת שכר החיילים. לא פלא שבנט, ליברמן, גנץ וכל הפנסיונרים המדושנים של צה"ל בכנסת ברחו מההצבעה. הם לא מסוגלים להסתכל לחיילים בעיניים''.

בליכוד תקפו בחריפות את הממשלה בעקבות הפלת החוק: ''בקדנציה הקודמת העלינו את שכר החיילים ב-50%. היום ממשלת בנט נתנה 53 מיליארד ש״ח למנסור עבאס ו-0 ש״ח להעלאת שכר הלוחמים. כך נראית ממשלה גרועה שתלויה בתנועה האיסלאמית''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו