תו ירוק
תו ירוק צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בעקבות קשיים טכניים בהנפקת התו הירוק עבור מחלימים, יתאפשר להציג את התו הירוק הישן עד ה-17 באוקטובר.

שרי הקבינט צפויים לאשר את העיכוב במשאל טלפוני, לצד שורה של הקלות בתו הירוק.

קבינט הקורונה צפוי להכריע גם האם לבטל את התו הירוק במסעדות בחלל פתוח. במקומו ייכנס לתוקף התו הסגול. כלומר לא יהיה צורך בהצגת תעודת התחסנות במסעדות וההגבלה תהיה לפי גודל המקום.

ככל הנראה יוסרו המגבלות על אטרקציות בחלל הפתוח כמו נהיגה בג'יפים, שייט קיאקים ועוד. עם זאת, אטרקציות בחלל סגור עדיין יצטרכו לדרוש מהבאים הצגת תו ירוק. החלטה בנוגע לחדרי הכושר תתקבל רק בעוד כשבועיים.

מוקדם יותר היום הנחה ראש הממשלה בנט להתקדם להפסקת בידודי התלמידים בערים הירוקות כבר בשבוע הבא.

בהערכת המצב היומית עם צוות הפעולה הלאומי להתמודדות עם נגיף הקורונה אמר בנט: "במסגרת החשיבה המחודשת ועל רקע צליחת הגל הרביעי - המספרים צונחים כל יום - אני מבקש למצוא פתרון להקדמת הפטור מבידודים לתלמידים בערים ירוקות כבר לשבוע הבא. לא לחכות עד ה-15 באוקטובר אלא להציג משהו חכם ויעיל עוד לפני.

''העקרון הוא בדיקות במקום בידודים. לדוגמא, אבקש למצוא פתרון להקדמת הפטור מבידודים לתלמידי בתי ספר בערים ירוקות ע"י צוותים של מגן חינוך שיבצעו בדיקה פיזית בכיתות''.

בנט ביקש מהצוותים ''לבוא עם פתרונות. אני רוצה לתת שקט נפשי להורים שיוכלו לצאת לעבודה ולשלוח את הילדים לבתי הספר, ולסיים את תקופת חוסר הוודאות. אנחנו צריכים להתאים את עצמנו למגמת תחלואה יורדת, ומצד שני לא לאפשר הדבקות המוניות. יש כאן איזון עדין".