האלוף דוד סער סלמה
האלוף דוד סער סלמה צילום: דובר צה"ל

טקס ההתייחדות השנתי עם זכרם של 442 חללי זרוע הים התקיים הערב (ד') בראשות סגן ראש המטה הכללי אלוף הרצי הלוי באנדרטת זרוע הים בגן אלישבע, אשדוד.

הטקס נערך בהשתתפות מפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה, מפקד הכוחות הימיים CENTCOM ומפקד הצי החמישי האמריקאי אדמירל בראד קופר, המשפחות השכולות וכן מפקדי וחיילי הזרוע בעבר ובהווה.

האלוף הלוי אמר: "אדם עומד מול הים ומוחו מלא מחשבות – סקרנות אל מול תעלומת המצולות, חרדת קודש לנוכח איתני הטבע, יופי אינסופי, וריח המלח. אנשי הים, אנשים מיוחדים וזרוע הים, זרוע חזקה המשלבת בתוכה את כל אלה. הנכונות להסתכן עבור הגנת המדינה היא בנפשנו, אך יש לנו את החובה לעשות זאת תוך מאמץ אינסופי להסתכן בתבונה, להתאמן, להכשיר ולהכין את אנשינו כך שיהיו נכונים לקשים שבאתגרים מבלי שיחסרו אנשים בשורותינו. לא תמיד זה אפשרי, לא תמיד אנחנו מצליחים בכך והחשוב מכל הוא ללמוד, מכל מקרה, לדעת להיות טובים יותר באתגר הבא.

''משפחות יקרות, בניכן ובנותיכן, נופלי חיל הים, במלחמות, בקרבות ובמבצעים, בתאונות האימונים ובתאונות הדרכים, אלה שהלכו מאיתנו כתוצאה ממחלה - רבות הסיבות, רבים האנשים והכאב גדול על כל אחת ואחד", הוסיף סגן הרמטכ''ל.

מפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה: "אנו עומדים מול לוח הזיכרון, אין איש בקרבנו שלא נושא בליבו דמות של אדם יקר שהותיר זכרונות עמוקים וגעגועים שאינם נגמרים. הערב הזה מחדד ביתר שאת את מחיר חיינו כאן בארץ הזו. כמה החיים כאן הם תולדה של מאבק תמידי, מאבק רצוף ומתמשך על הזכות לחיות כאן בארצנו בשלווה, בכבוד ובשלום''.

האלוף פנה לבני המשפחות השכולות: ''יקיריכם מילאו את משימת הדורות של צה״ל - הבטחת בטחונה של מדינת ישראל. בזכות האופן שבו ביצעו את תפקידם, בין אם שירתו ביחידה קרבית ובין אם סייעו לכוחות הלוחמים - אזרחי ישראל יכולים לחיות במדינתנו בתחושת ביטחון. עבודה זו ראויה להערכה רבה ולהוקרה נצחית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו