איילת השחר מארק עם אביה בארמון הנציב
איילת השחר מארק עם אביה בארמון הנציבצילום: ללא

לאיילת השחר מארק קשר מיוחד למשפחות השכולות מהפיגוע הקשה בטיילת ארמון הנציב בשנת 2017, שבו נהרגו ארבעה חיילי צה"ל.

הקשר בין משפחת מארק לחללי הפיגוע נוצר לאחר הפיגוע, כשהוריה של שיר חג'אג' הי"ד ביקשו להקים שיעור תורה בביתם לעילוי נשמת בתם.

אנשי סניף 'מקום בלב' מבית 'OU ישראל' הרימו את הכפפה, ומאז בכל שבוע נערך שיעור בבית המשפחה לנערי מרכז הנוער. את השיעור מוסר הרב אילן מארק, אביה של איילת השחר מארק שהתחתנה השבוע, כאמור.

רגע לפני החופה היה חשוב לבני המשפחה להוכיח למרצחים כי הם לא יצליחו לשבור את העם היהודי, ולהצהיר כי עם הנצח בונה ברגעים אלו בית נוסף בשרשרת הדורות של העם היהודי.

בדרכם לאולם השמחות עצרו בני המשפחה בטיילת ארמון הנציב שבירושלים, והגיעו למקום בו נרצחו בפיגוע דריסה ארבעה קציני צה"ל; שיר חג'אג', יעל יקותיאל, ארז אורבך ושירה צור הי"ד,. בני המשפחה אמרו מספר פרקי תהילים לעילוי נשמת הנרצחים, והזמינו אותם להשתתף בחתונה מלמעלה.

בחופה עצמה הנציחו בני המשפחה את חברתה הטובה של הכלה, רנה שנרב הי"ד. החופה שנפרסה מעל הזוג הצעיר הייתה החופה שהחברות רקמו לזכרה של רנה. המשפחה של רנה הגיעה לחתונה והשתתפה בכל האירוע.

את החופה ערך הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, שהזכיר כי בחתונה נוכחות הסבתות של החתן והכלה שהתנערו מאפר השואה וזכו להקים בארץ משפחה. לקראת סוף החופה עלו האחים והאחיות להיות מתחת לחופה, לשמוח עם הזוג ולהתפלל על כל אחד ואחת.

הרב אילן מארק אמר "בדרך לחופה של הבת שלי, בהחלטה של רגע, קפצנו לטיילת ארמון הנציב למקום הרצחה של שיר חג'אג' הי"ד כדי לומר למרצחים, רציתם לעצור חיים, אך אנחנו ממשיכים בכל הכוח בע"ה, עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה".