הדברים המרגשים של הרב יהושע וידר ממדרשת שושנת אביב לבעלות תשובה, מתחת לחופה של תלמידת המדרשה רעות אליהו עם אברימי טאו, בנו של הרב צבי טאו, ריגשו רבים והפכו לויראלים ברשתות החברתיות.

לכניסה לשידור החי לחצו כאן.

בריו של הרב עוררו סערה ברשת, על האתגרים העצומים בהם עומדים בגבורה מחפשי הזוגיות, וכן על הדרך שלנו כחברה לעזור ולסייע להם בצורה מכובדת ובלי שיפוטיות.

בין היתר אמר הרב כי "הרווקים והרווקות והפנויים והפנויות בכלל הם לוחמי החוד הנמצאים בחזית הישימון, שעוברים ניסיונות אמוניים ומעשיים של שמירה על קדושת החיים".

הרב יהושע וידר מספר לנו כי "בשבוע שעבר זכיתי להיות בחופה שבה הכלה ביקשה ממני לומר דברי חיזוק לפנויים ופנויות וזכיתי לומר דברים שהתקבלו, נשמעו ונגעו בהרבה אנשים. קראתי לצאת מהסטיגמה החברתית הזאת של לחשוב שאנשים שמחפשים להתחתן ולא זכו עדיין - זה כי משהו בהם לא בסדר. צריך להעריך את המקום הרוחני הזה שמתמודד עם תסכולים, כאב ושאלות אמוניות ובתוך כל זה מתעקש להוסיף טוב. הרבה פעמים הם מקבלים בתמורה יחס מזלזל ומרחם".

בעקבות הדברים, נעתר הרב וידר לפרויקט 252, והוא יעביר שיחה פתוחה (גם למי שלא בפרויקט) בנושא: "זוגיות היא משמים! אז איפה אני בסיפור?". בשיחה יפרט מה המקום שלנו במציאת הזיווג, ומה אנחנו משאירים בידי שמיים.

לכניסה לשידור החי לחצו כאן.

"הערב, בזום של 252, נלמד על היחס הנכון בין ביטחון להשתדלות. יש גזירה אלוקית מסויימת. תמיד יש משהו לעשות, אבל שלא נשלה את עצמנו שעשייה מסויימת כמו הליכה למקובל או לאימון אישי לחתונה, זה מה שיפתור לנו את הבעיות. תמיד אנחנו צריכים להיות מכוונים ומחויבים לבנות כלים לעשייה והתקדמות", מסכם הרב וידר.