הרב פנחס גולדשמידט
הרב פנחס גולדשמידט צילום: אלי איטקין

נשיא 'ועידת רבני אירופה' ורבה של מוסקבה, הרב פנחס גולדשמידט, מוצא טעם לפגם בתכנית למאבק באנטישמיות שהציגה השבוע נציבות האיחוד האירופי.

"אנו מברכים על החלטת הנציבות האירופית לקדם אסטרטגיה בנושא המאבק באנטישמיות, במיוחד בכל הנוגע לאלמנטים הנוגעים לביטחון האישי של הקהילות היהודיות באירופה", אמר הרב גולדשמידט.

הוא ציין כי "הקהילות היהודיות יוכלו לשגשג רק במצב שבו הן יוכלו לקיים את כלל המסורות והמנהגים ע"פ אמונתם. נראה כי הנציבות פוטרת את עצמה מאחריות בעניינים הנוגעים לשמירה על אורח החיים היהודי, על ידי העברת הסמכויות הללו למדינות החברות ואנו מצרים על כך. זה לא יעיל".

"אסטרטגיה זו מאפשרת למדינות החברות לחוקק חוקים, בהתבסס על אמנת האיחוד האירופי בנוגע לחופש דת, ללא אבחנה בין הדתות וצורכיהם. האיחוד האירופי נמצא במעמד מיוחד שבו הוא מסוגל להגן על הקהילות היהודיות ואנו קוראים לו לעשות יותר, ובמהירות, בכדי להגן על המסורת, המנהגים והדת", מוסיף הרב גולדשמידט.

האיחוד האירופי חשף השבוע את תכניתו האסטרטגית למאבק באנטישמיות, במסמך המפרט את הפעולות שאמורות להינקט בעשור הקרוב במטרה להקטין את תופעת שנאת היהודים שתופסת תאוצה בשנים האחרונות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו