מסע בר מצווה
מסע בר מצווהצילום: יח"צ

הורים רבים חפצים להעניק לילדיהם המגיעים למצוות מלבד החגיגות עצמן גם חוויה ערכית ורוחנית שתהפוך את שמחת בר ובת המצווה לחוויה יוצאת דופן שתהווה אבן דרך משמעותית בהתבגרותם של בני הנוער. המרכז 'בשבילנו' בשיתוף מגזין 'מקום בעולם' מציעים אירוע חווייתי במיוחד.

במהלך השנה יבלו בני נוער רבים המגיעים לשנת המצווה אחת לחודש בימי שישי יחד עם הוריהם ובני משפחתם בנתיבי מסלולי שביל ישראל, במהלך הצעידה המשותפת יקבלו הנערים משמעות מיוחדת לשנת המצווה ויספגו ערכי יהדות, ציונות ומשפחה.

בנות ובני הנוער בוחרים אחד משלושה מסלולי טיולים ייחודים, מסע מהכרמל לדן, מסע מהכרמל לירושלים ומסע מירושלים לפסגת המצדה. המסעות מתחלקים לעשרה ימי סיור אחת לחודש בימי שישי, בכל יום סיור מבצעים מקטע מהדרך ובסיום השנה מסיימים את המסלול בטקס סיום מרגש. בטקס יקבלו כל המשתתפים תעודה מהודרת המעידה כי סיימו את המסע בהצלחה.

איתן לנגר תושב אלעד שהשתתף בשנה החולפת משתף בחוויות: "בחרתי לצאת למסלול דווקא עם סבא וזה היה נפלא, לטפס ביחד עם סבא את המצדה זה משהו שלא חלמתי שיקרה, אבל זה קרה וזה משהו מיוחד ממש".

אורי מאור מנכ"ל בשבילנו: "לא מדובר רק בשנת טיולים, מדובר בחוויה ערכית ומעצימה, הנערות והנערים יחושו את הארץ ברגליים, יצעדו בשבילי ההיסטוריה של עם ישראל במו רגליהם, יספגו את אהבת הארץ. נער ונערה המגיעים לבר ובת המצווה לאחר שנה המסתיימת בטיפוס לעבר הזריחה במצדה מגיעים לאירוע עם סל ערכים שכל אב ואם מייחלים להעניק לילדיהם".

איתי גרנק מו"ל עולם קטן: "יש לנו הזדמנות ייחודית לחבר את כל בני המשפחה לערכי הציונות סביב אירועי בר ובת המצווה. שנה זו תיתן לכל המשפחה חיבור מיוחד ביניהם, שולחן השבת במהלך שנה זו יהפוך למרתק במיוחד וכולם יחליפו בו חוויות מהמסע".

להצטרפות לחצו כאן