יו"ר סיעת 'ימינה', חבר הכנסת ניר אורבך, רואה כפרובוקציה מיותרת את השתתפותו של חבר הכנסת גלעד קריב (העבודה) במפגן ראש החודש של הרפורמים ברחבת הכותל המערבי.

"צר לי שזה קרה. בקואליציה מורכבת כל כך לא צריך לחדד קצוות ולהבעיר להבות", אומר אורבך בראיון לערוץ 7.

לדבריו, "הגבתי להגעתו של חבר הכנסת קריב לשם. בעת הזו לא צריך לעורר פרובוקציות. אני מראשי מקדמי לימוד התורה לנשים, אבל לא זו הדרך לעשות זאת".

על טענות האופוזיציה לייצוג נחות בוועדות הכנסת, אומר חבר הכנסת אורבך כי מדובר במתיחות שהחלה עם כינון הממשלה הנוכחית, "האופוזיציה קיוותה שהיא תוכל להפיל את הממשלה גם דרך הוועדות, היא מבינה שהיא לא תוכל לעשות את זה. מדובר בסשן ארוך של משאים ומתנים בין האופוזיציה והקואליציה ולכל אחד הטענות שלו", הוא אומר ומקווה שברגע בו יוסר הנושא משולחנו של בג"ץ הדבר יביא לרגיעה וחזרת הפעילות לסדרה.

על החלטת סיעות השמאל בממשלה להחרים את האזכרה לרחבעם זאבי הי"ד, מדגיש אורבך כי לא מדובר במחלוקת הנוגעת ליחסי הכוחות בממשלה, אלא למחלוקת הקיימת מזה עשרים שנה בישראל. הוא עצמו, מזכיר אורבך, נאם באזכרה לזכר השר שנרצח.

על פוסט ההתנצלות שפרסם אומר חבר הכנסת אורבך כי ההתנצלות אינה על עצם הקמת הממשלה אלא על כך שהמהלך לא הוסבר כראוי על אך מורכבותו. "אני שלם עם ההחלטה שקיבלתי. האופציה הנוספת הייתה רק הליכה לבחירות נוספות שהיו יכולות להוביל לממשלת שמאל, ולכן החלטנו ללכת לממשלה הזו עם קואליציה מורכבת אבל כזו שיכולה לעשות הרבה דברים טובים לעם ישראל".

על הסקרים שמנבאים את התרסקותה של המפלגה ונטישה של הציבור הציוני דתי את 'ימינה' אומר אורבך כי הוא אינו מתרשם מהסקרים שכן אלה מבטאים לכל היותר הלך רוח הנכון לרגע ביצוע הסקר ולא מעבר לזה, בעוד הוא מאמין שאחרי שהתקציב יעבור, הממשלה תישאר על כנה להשלמת קדנציה מלאה.

מפגשי מרצ עם אבו מאזן מטרידים את אורבך אך כלשונו רק ברמת הפולקלור ולא מעבר לכך שכן מהלך מדיני לא יקודם מול הפלשתינים. "חשוב בעיניי המהות ולא הפולקלור שמסביב".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו