חבר הכנסת משה (קינלי) טור פז מ'יש עתיד' מתייחס בראיון לערוץ 7 למאבקי הדת והמדינה הגולשים מהכנסת לרחבת הכותל ובכלל לחברה הישראלית.

את חבר הכנסת טורפז אנחנו פוגשים בצאתו מדיון בוועדת הכספים על רפורמת הכשרות ובה האשים אותו חבר הכנסת פינדרוס שהוא אינו אוכל כשר. "על הדברים של פינדרוס ניתן לומר שכל הפוסל במומו פוסל", אומר טורפז המבהיר כי "פינדרוס תוקף ופוסל את המסתמכים על היתר המכירה ועל עמדות הלכתיות כדוגמת אלו של הרב עובדיה יוסף, ובכך פגע פינדרוס לא רק בציונות הדתית".

על הסערות בכותל המערבי מדי חודש במאבקים בין הרפורמים לאורתודוקסים, אומר חבר הכנסת טורפז כי יש לקבל את מתווה הכותל המאפשר לכלל המגזרים להתפלל במקום. הוא מזכיר כי גם רב הכותל וגם אריה דרעי קיבלו את המתווה שנוסח על ידי היועמ"ש וגם נפתלי בנט היה בין מקדמיו, אך החרדים נסוגו בהם מעמדתם וכעת "שני הצדדים הולכים לקצה".

לדבריו ניתן להגיע להסכמה ברוח מתווה הכותל, מה שימנע את המראות המבזים מדי חודש במקום המקדש. "אני קורא כאן לחבריי בכל הזרמים, בואו נשב להסכמה, המתווה כבר מוכן. בואו נשייף את הפינות ונגיע להסכמה".

עוד מתייחס חבר הכנסת טורפז להצעת החוק שאותה הוא מוביל להכרה בניסיון פיקודי בצה"ל גם באזרחות. לדבריו הניסיון הניהולי הטוב ביותר שלו עצמו מגיע משורות הצבא כמפקד וכקצין. ניסיון זה שנצבר על ידי החיילים והמפקדים משמש אותם גם באזרחות ו"אין סיבה שהניסיון הזה לא יוכר גם במכרים והצעות עבודה במקומות עבודה שונים. אין סיבה שלא יתגבש קונצנזוס רחב סביב ההצעה".

באשר להצבעת הקואליציה נגד פנסיה לעצמאים והעלאת שכר החיילים, אומר טורפז כי מדובר בהצעות שאינן אלא הטרלה של האופוזיציה, הצעות שהוגשו מבלי שהן ערוכות היטב, בעוד הקואליציה מתכוונת להעלות הצעות חוק טובות מגובשות ובשלות לטובת החיילים ולטובת העצמאים. "חבל שהאופוזיציה הולכת למקום האלה במקום לפעול באופן ענייני", הוא אומר וקורא לאופוזיציה לחדול מהחרמת הוועדות ולשוב לעבודתם הפרלמנטארית.