רכיבה על סוסים
רכיבה על סוסים צילום: ISTOCK

מהי רכיבה על סוסים? יתרונות רכיבה על סוסים

רכיבה על סוסים היא ספורט פופולרי בקרב אנשים רבים, במיוחד אלה המתגוררים בחוות. אנשים שאינם חובבי חוצות נהנים לפעמים מרכיבה על סוסים כיוון שהם מסוגלים להישאר בנוחות ביתם.

לרכיבה על סוסים ישנם יתרונות רבים, כולל בריאות גופנית ורווחה נפשית. ראשית, רכיבה על סוסים עוזרת לשפר את היציבה, מה שיכול לעזור להפחית כאבי גב. זה גם עוזר לשמור על טונוס השרירים ולהגביר את הכוח. והכי חשוב זה יכול לסייע בשיפור מצבי הרוח על ידי הפחתת רמות החרדה והמתח, ובכך להקל על ההתמודדות עם אתגרי החיים.

אם אתם מחפשים פעילות גופנית שאינה דורשת הרבה ציוד או עלויות תקורה, אז תרצו לשקול רכיבה על סוסים כאופציה לשגרת הכושר שלכם.

מהם הסוגים השונים של רכיבה על סוסים?

סוסים הם סוג של חיה המעוררת את המוח ואת הלב. ישנם סוגים רבים ושונים של רכיבה על סוסים. יש:

  • דרסאז '(רכיבה אומנותית)
  • קפיצות ראווה
  • פולו
  • ציד שועלים
  • ועוד.

מהי רכיבת דרסאז’ (רכיבה אומנותית על סוסים)?

זהו ספורט רכיבה חדש יחסית בו סוס הרוכב מבצע תנועות מיוחדות, הנקראות "פיאפה" ו"מעבר ", כדי להדגים את צייתנותו, אימונו, ולעתים קרובות את יכולתו להופיע בתחרות קפיצות גבהים.

רכיבה על דרסאז 'היא ספורט רכיבה בו סוס הרוכב מבצע תנועות מיוחדות.

רכיבה על דרסאז 'היא ספורט תובעני, ולכן הוא כל כך מספק.

נדרשת שנים של מסירות נפש בכדי לשלוט במיומנות הרכיבה, אך מי שעושה זאת יכול לשנות את חייו.

הרוכבים לומדים לא רק כיצד לשלוט על הסוס, אלא גם כיצד לשלוט בגופם ובנפשם שלהם.

התוצאה היא תחושה מדהימה של הישג והגשמה.

מהי רכיבת פולו?

פולו הוא משחק שמשוחק על סוסים עם כדור קטן, שמטרתו להבקיע שערים באמצעות סוסו כדי לתמרן את הכדור לשער היריב.

פולו שונה מאוד מרוב ענפי הסוסים. הסוסים אינם רוכבים בתחרותיות, אלא הם משמשים אך ורק לנשיאת הרוכב שלהם ואז משוחררים ברגע שהמשחק מתחיל.

מטרת המשחק היא לא לרכוב על הסוס בפולו - זה לתמרן עם מקל או פטיש פולו ביד, שני שחקנים בכל קבוצה נלחמים על השליטה בכדור לבן קטן הנקרא "פולו" על ידי פגיעה בו לעבר יריבו שער והבקיע נקודות על ידי פגיעה בו בין שתי עמודים זקופים משני קצות המגרש.

מהי רכיבת ציד שועלים?

רכיבת ציד שועלים היא סוג של ציד רכיבה על סוסים המתנהל על פי כללי הציד האנגלי. שועלים ניצודים עם כלבי ציד וחבילת רוכבים רכובים שנקראים ציד, באמצעות סוסים וכלבים.

הציד בדרך כלל עוקב אחר מסלול מתוכנן, עם סידור של אנשים הפועלים כמכות כדי להניע את המשחק לעבר הציידים. הציידים יישארו במקום אחד במשך שעות בהמתנה עד שהשועלים ייגרשו על ידי רעש, ריח או ראייה; זה ידוע בשם עמידה. ברגע שהצייד יראה את טרפו, הם יתנסו במרדף על סוסים או ברגל (האחרון נקרא "ריצה"), ויורה בו.

מה היתרונות של רכיבה על סוסים?

היתרונות, והסיבה שבגינה הרכיבה על סוסים מומלצת, חורגת הרבה מעבר ליתרונות הבריאות והכושר. ישנם יתרונות אישיים ומקצועיים רבים אחרים שניתן להשיג בעת רכיבה על סוסים.

-הרוכב מסוגל להזדהות עם נקודת המבט של הסוס

-רכיבה על סוס יכולה להיות טיפולית מכיוון שהיא מפחיתה מתח וחרדה

-זה משפר את הביטחון העצמי, את כישורי המנהיגות ואת המיקוד

-זוהי גם דרך מצוינת לבנות קשרים חברתיים