כדורגל
כדורגלiStock

כדורגל משחקים 90 דקות ובסוף גרמניה מנצחת. הערב (חמישי) המושג אותו טבע הכדורגלן האנגלי גארי ליניקר קיבל משנה תוקף כשנבחרת ישראל הצעירה הפסידה לאלופת אירופה בכדורגל, נבחרת גרמניה במסגרת המחזור השלישי של מוקדמות היורו, בתוצאה 2:3.

למעשה, 2 דקות זה כל מה שהפריד בין ניצחון ישראלי סנסציוני להפסד לאלופת אירופה המכהנת, כאשר הנבחרת הצעירה הלאומית של ישראל הובילה בתוצאה 2:1 ועמדה בלחץ הגרמנים עד הדקה ה-88 בעיקר בזכות יכולת אדירה של השוער הצעיר עומר ניראון.

לצערה של הנבחרת הישראלית שהגיעה למשחק הערב בגרמניה עם מאזן מושלם במסגרת מוקדמות היורו, מאזן שדומה לזה של הנבחרת אותה פגשה הערב, שני שערים בתוך 2 דקות של הגרמנים המקומיים הביאו למהפך וקברו את החלומות של ישראל על סנסציה גדולה והעפלה למקום הראשון בבית ב' של מוקדמות היורו, לעת עתה.

גרמניה מאריכה את רצף המשחקים ללא הפסד שלה ל-13 כאלה, כשלמעשה היא כבר יותר משנה ללא הפסד. אל מול הקהל המקומי, הספסל העמוק והכישרון של הנבחרת הגרמנית, גם יכולת אדירה של שוער ישראל והרבה אופי ולחימה של השחקנים הישראלים לא עזרה.

ישראל עלתה ראשונה ליתרון כשדורון ליידנר שחקנה של הפועל ת"א כבש בדקה ה-28. גרמניה השוותה כעבור 6 דקות בלבד וליידנר התכבד בבישול לשער נוסף ומפתיע של ישראל בדקה ה-51 מרגליו של גנדלמן שחקנה של מכבי נתניה.

כאמור, צמד שערים של הגרמנים בתוך 2 דקות ממש על סף שריקת הסיום הביא למהפך ורצף המשחקים של ישראל ללא ניצחון על הגרמנים עומד כבר על 8 כאלה.