תאמר נפאר
תאמר נפאר צילום: כאן חינוכית

משרד הרווחה והביטחון החברתי בראשות השר מאיר כהן עצר את תמיכתו בתשדיר בכיכובו של תאמר נפאר, ראפר ערבי, במסגרת קמפיין לקו סיוע וייעוץ טלפוני לנפגעות אלימות בחברה הערבית.

יו"ר "עוצמה יהודית" ח"כ איתמר בן גביר פנה במכתב לשר הרווחה והזהיר: "מדינת ישראל לוקחת לקמפיין רשמי, על חשבון כספי משלמי המיסים, אנטישמי תומך טרור שקורא להחרמתה. אין זאת אלא יריקה בפרצופו של הציבור הישראלי".

לדברי בן גביר "מדובר במוזיקאי קיצוני, לאומני ומסית הידוע במסרים האנטישמיים והאנטי-ישראליים שלו, שתומך בגלוי ב- BDS, תנועה הקוראת לחרם על מדינת ישראל, מגדיר את עצמו 'פלסטיני בעל אזרחות ישראלית' והשווה את ישראל לנאצים".

ח"כ בן גביר הביא דוגמאות נוספות במכתבו: "נפאר תועד לפני כשנתיים במהלך הופעה בארצות הברית אומר 'אני לא יכול להיות אנטישמי לבד, בואו ננסה יחד'. להקת 'דם' אותה הקים פרסמה בשנת 2001 שיר בשם 'מין ארהאבי?' ('מי הטרוריסט') אשר מאשים את ישראל בטרור כנגד הפלסטינים, מצדיק את פעולות הטרור הפלסטיניות באינתיפאדה הראשונה במדיניות הכיבוש הישראלית ואף משווה את ישראל לגרמניה הנאצית".

בסיום מכתבו הדגיש בן גביר כי "במילים אחרות, מדינת ישראל משתפת בקמפיין רשמי, על חשבון כספי משלמי המיסים, אנטישמי תומך טרור שקורא להחרמתה. אין זאת אלא יריקה בפרצופו של הציבור הישראלי".

לאור הממצאים ביקש ח"כ בן גביר משר הרווחה כהן, להפסיק את ההתקשרות עם תאמר נפאר באופן מידי.

במענה לפניית ח"כ בן גביר הצהיר שר הרווחה מאיר כהן כי לאור המידע שהעביר ח"כ בן גביר לידו ופירט במכתבו, הורה לאנשיו לעצור את הפרסום ששותף באתר המשרד ולהבא להפגין רגישות יתרה בכל הקשור לשיתופי פעולה עם גורמים שעצם השתתפותם יכולה להוביל לפגיעה בציבור הישראלי.

יו"ר עוצמה יהודית בן גביר מסר בתגובה: "שמח שהשר מאיר כהן נעתר לבקשתי והורה למשרדו לעצור כל התקשרות עם הראפר תאמר נפאר ששונא את מדינת ישראל, מסית נגדה ומכנה אותה נאצית. ידע כל אומן שונא המדינה שאי אפשר לירוק על המדינה וחיילנו, להסית להכפיש ולהשמיץ מצד אחד ומצד שני להוביל קמפיין מטעם משרד ממשלתי. מי ששונא את צה"ל ואת עם ישראל לא ראוי לקבל קמפיין ממדינת ישראל".

"העבודה שלי לא נעשתה מול משרד הרווחה ואין להם קשר לקמפיין", הגיב נפאר, "נעניתי לבקשת עמותת 'בית לין' שעובדים למען ילדים ונוער נפגעי אלימות. משרד הרווחה העלה את הקמפיין ללא אישורי ולמרות שדרשתי שיסירו, לא עשו זאת עד כה. הקמפיין ממשיך ובועט כמתוכנן".