הולנד
הולנד צילום: ISTOCK

הולנד מתכוונת להכניס לשטחה מספרים גבוהים הרב יותר של מהגרים מאפגניסטן מאשר הכריזה תחילה.

ממשלת הולנד הודיעה לפרלמנט על הכוונה לאפשר לאלף עד אלפיים מבקשי מקלט מאפגניסטן להיכנס לתחומי המדינה, למרות שתחילה הכריזה הממשלה על 70 מבקשי מקלט אפגנים בלבד שיורשו להיכנס לתחומי הולנד.

ההחלטה של ממשלת הולנד הגיעה לאחר שבשבועות האחרונים התקבלו מאות ואף אלפי בקשות מצד אזרחי אפגניסטן שנמלטו מהמדינה לאחר השתלטות הטאליבן, לקבל מקלט בהולנד. ארגוני זכויות אדם בהולנד הפעילו לחץ על הממשלה לאפשר כניסה של כמות גבוהה הרבה יותר של מהגרים אפגנים ולסייע להם, לאחר שרבים מהם מילאו את מרכזי מבקשי המקלט שנפתחו במדינה ועוד מהגרים רבים נותרו להתגורר במרכזים מאולתרים בגבולות הולנד ומדינות אחרות באירופה.

ההחלטה היא צעד ראשון של ממשלת הולנד להגדלת מכסת המהגרים, לאחר ששרת המשפטים אנקי ברוקרס-קנול אמרה בראיון בשבוע שעבר כי יתכן והולנד תאפשר כניסה של עד 100 אלף מהגרים.

מי שהעביר ביקורת חריפה על ההודעה של ממשלת הולנד על הגדלת מכסת המהגרים האפגנים שיורשו להיכנס לתחומי הולנד הוא חרט וילדרס, מנהיג מפלגת הימין הקיצוני "המפלגה להמען החירות", שאמר בתגובה כי "הולנד נבגדת על ידי הממשלה, שרוצה להכניס אפילו יותר אפגנים בעוד המדינה שלנו כבר צפופה מדי ויש מחסור בבתים, תשתיות ואנרגיה, ובעוד שמרכזי מבקשי המקלט כבר מלאים. סגרו את גבולות הולנד בפני עוד מבקשי מקלט".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו