נשיא ארה"ב ג'ו ביידן
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן Official White House Photo by Adam Schultz

משתלם להיות חבר קרוב של נשיא ארה"ב: ג'ו ביידן התקשר באופן אישי לבית חולים בפנסילבניה וביקש לקבל "במהירות ובמסלול מהיר" את אשתו של חבר קרוב, שהגיעה לבית החולים לאחר שלא הרגישה בטוב, אך נתקלה בחדר מיון מלא ונדרשה להמתין שעות ארוכות בתור.

על פי דיווח ברשת "פוקס ניוז" הנשיא קיבל הודעה מחברו הקרוב כי זה הגיע עם אשתו לבית החולים לאחר שזו חשה קשיי נשימה וסבלה מחום גבוה, אך השניים נתקלו בחדר מיון עמוס במיוחד וביקשו את עזרתו של הנשיא על מנת להתקבל במהירות האפשרית לטיפול.

במהלך נאום שנשא באילינוי על מדיניות החיסונים סיפר ביידן: "אתמול בלילה הייתי בטלפון עם מישהו בחדר המיון בבית חולים בפנסילבניה כי חבר טוב התקשר, הוא מיהר להביא את אשתו לחדר המיון בגלל שהיא התקשתה לנשום, היה לה חום גבוה והיא לא הצליחה להסדיר את נשימתה.

''הם הכניסו אותה לבית החולים. חדר ההמתנה היה כל כך צפוף, הדברים היו כל כך איטיים ומסורבלים שבהתחלה הם אפילו לא הצליחו לראות אותה. אז, כיוון שהכרתי את האדם הזה (החבר הקרוב) התקשרתי לדלפק הקבלה ושאלתי מה המצב.

''כדי לקצר סיפור ארוך, זה לקח זמן כי רובם המכריע של חדרי המיון והרופאים היו עסוקים בטיפול בחולי קורונה. אני בטוח שכל אחד מכם יכול לנקוב בשמו של אדם שנשלח לבית החולים עם משהו אחר מאשר קורונה, ולא הצליח לקבל טיפול".

ביידן גם הדגיש: "לא התלוננתי על תנאי הקבלה בבית החולים ואני מבין לחלוטין את המצב של הצוותים הרפואיים", והוסיף כי הדוגמא של חברו הטוב ואשתו הם ההוכחה הטובה ביותר לצורך להתחסן נגד קורונה, על מנת להפחית את העומס על בתי החולים ועל הצוותים הרפואיים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו