ישראל זעירא
ישראל זעירא צילום: באמונה

לפני שנים רבות, רב מפורסם שהיה צריך להגיע לשיעור ב״ראש יהודי״, התקשר שעתיים לפני השיעור וביקש ממני להחליפו. זה היה הזוי או מצחיק אבל הוא התעקש ולא היתה לי ברירה, הקהל חיכה ולהפתעתי לא התאכזב.

אם לא הייתי קופץ למים אז, לא הייתי מגלה את שליחותי בעולם: ללמד תורה במגזר החילוני ,
לאהוב להאמין ולקרב.

אני רוצה לשים על השולחן של הציונות הדתית את החזון והמשימה הבאה. הגיעה העת להקים תנועת תשובה ציונית, בלי לגמגם ובלי להתנצל.

תשובה אינה מילה גסה. אי אפשר להחזיר בתשובה אף אחד בעולם. זו אגדה אורבנית של הדתה שהמציאו בעיתון הארץ ובארגוני הקרן לישראל חדשה.

מי שמרגיש שהוא צמא למשהו אחר, מי שחושבת שהעולם החילוני מיצה את עצמו, אלו שכבר בשלים לעשות שינוי, לכל אלו אנחנו צריכים להושיט יד. זה לא מצריך הרבה מאמץ אבל זה דורש מודעות והכוונה. הגיע הזמן ללמוד את הסוגיא, להעמיק בה, ולבדוק מה בכוחנו לעשות.

ב״ראש יהודי״ אנו עסוקים שנים רבות בליווי תהליכים כאלה, אבל אנחנו המשוגעים בתל אביב, לא יכולים להשאר לבד. הציונות הדתית מצטיינת בהתיישבות, בקצונה, שירות לאומי, השתלבות באקדמיה, עיירות פיתוח, חסד ועוד מגוון משימות חשובות.

אבל במשימה הלאומית החשובה ביותר שהיא החסד הגדול ביותר, לתת רוח ותורה, לתת משמעות וקיום, לתת נשמה למדינה עדיין אנו בתחילת הדרך. כעת אנו מעוניינים להעניק מהידע והניסיון לכל מי שמרגיש שייך ומחויב לתורה השמחה הזו.

בתשפ"ב, תהא שנת פריצה בגדול, הגיעה העת להקים בית מדרש לשליחות לאלו שמעוניינים ללמוד את הנושא. נקשיב לבעלי תשובה, נלמד סוגיות יסוד באמונה, כלים מקצועיים, וניפגש עם עם ישראל במיטבו.

אני מבטיח לכם שמי שיכשיר עצמו לעניין, החיים שלו ישתנו ולטובה. לפחות יהודי אחד יזכה לחזור בתשובה. ״הישן יתחדש והחדש יתקדש״ לימד אותנו הרב קוק זצ״ל. בואו נתחדש ונאתגר עצמינו כדי שבאמת משהו חדש יתחיל.

ישראל זעירא הוא יו״ר ומייסד ״ראש יהודי״

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו