גדעון סער
גדעון סער צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר המשפטים גדעון סער התייחס הערב (מוצאי שבת) למתקפה מצד שרים בשמאל על שרת הפנים איילת שקד.

"כל ההתנגחות הפנימית בתוך הממשלה מיותרת, צריך לדעת להבליג. ברור וידוע לכולם שיש בתוך הממשלה דעות שונות בנושא המדיני, וזה גם בסדר אם השרה אומרת את עמדתה", אמר בתכנית פגוש את העיתונות.

"כל חיכוך פנימי הוא מיותר. כל הקצוות במערכת הפוליטית בתוך הממשלה משום שישראל הייתה בנתיב מאוד מסוכן. מה שהכי חשוב כרגע זה להעביר תקציב ולהחזיר את ישראל לפסים של יציבות".

סער יצא נגד הביקורת שהושמעה על אשתו גאולה אבן-סער, משום שהיא ממשיכה בעבודתה כמגישת חדשות בתאגיד השידור "כאן", "גאולה היא אשת מקצוע 30 שנה, הרבה לפני שהתחתנה איתי. מנסים לסתום לה את הפה כדי לפגוע בי. עם כל הכבוד, היא עומדת בפני עצמה ולא חפץ של בעלה". הוא הוסיף כי "אותם שופרות שתוקפים אותה - כשהייתי שר בכיר בממשלה של נתניהו זה לא הפריע להם".

סער אף גיבה את המאמצים של שקד להגיע להסכמות עם ח"כים מהאופוזיציה באשר לחוק האזרחות, והבהיר כי "השרה שקד מופקדת על החוק ואני מבין למה הנושא הזה מטריד אותה, היא צריכה למצוא פתרון לנושא". הוא הדגיש כי "החוק שהציע רוטמן קיצוני והוא לא יעבור. אם שקד מנסה פתרונות שמקובלות על הממשלה - זה בסדר".

על הצעת החוק שלו, לפיה ראש הממשלה לא יוכל לכהן תחת כתב אישום, אמר סער כי "אני אשמח מאוד אם סיעות באופוזיציה יתמכו בחוק. אם זה יעבור - זה יחייב את כל הסיעות. אני מביא את החוק כשר המשפטים והכנסת ברוב קולות תקבע אם היא רוצה לשנות את הנורמה. זה דבר חשוב בצורה בלתי רגילה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו