הפגנת המתמחים בתל אביב אלישיב רקובסקי/TPS

הרופאים המתמחים מקיימים הערב (מוצאי שבת) הפגנה ברחבת הסינמטק בתל אביב בשל כשלון המגעים עם משרד הבריאות.

ד"ר ריי ביטון, יו"ר ארגון הרופאים המתמחים "מרשם", אמרה הערב בהפגנה: "היום הוא יום עצוב מנשוא, יום בו אנו נאלצים להחתים מתמחים ומתמחות וסטאז'רים על מכתבי התפטרות. עשור שלם שלא היינו צריכים להגיע לזה. בפעם האחרונה שזה קרה - המתמחים ניצחו. גם הפעם המתמחים ינצחו".

"אני עומדת כאן היום בכאב גדול", הוסיפה ד"ר ביטון. "כל כך הרבה רגעי שבר היו בשבועיים האחרונים. שיקרו לנו, הונו אותנו, הבטיחו לנו מתווה אמיתי, כזה שמתחייב לקצר תורנויות באמת - לכולם; בסוף כתבו מתווה קיצור עלוב שמשאיר 90% מהמתמחים לעשות משמרות של 26 שעות ברצף. אנחנו לא שותפים לאמירות החגיגיות של שר הבריאות. אנחנו לא נשתמש במילים כמו 'צעד היסטורי' או 'מהפכה. חשבו שאפשר למכור לנו את הדבר הזה אבל לא, ממש לא, זה לא צעד היסטורי. זה צעד קטן וחלש ועלוב וזו בטח ובטח שלא מהפכה, זו בושה".

היא קראה לשרים: "אני פונה מכאן לשר הבריאות ניצן הורוביץ ולשר האוצר אביגדור ליברמן ואתם יודעים מה? גם לראש הממשלה נפתלי בנט: בואו, תעשו פעם אחת תורנות של 26 שעות במיגון קורונה, ואחרי זה נראה אתכם אומרים לנו שזה הגיוני להמשיך לעבוד ככה!".

הפגנת המתמחים
צילום: אלישיב רקובסקי/TPS

פרופ' אמיר גלעדי מבית החולים איכילוב, הגיע לתמוך במאבק, "החלטתי להביע תמיכה במאבק הזה כי אין מקומם של המתמחים לבד. זהו מאבק של כלל מערכת הבריאות וכלל הציבור וכולנו משלמים את המחירים. אני תומך במאבק הזה גם כרופא, גם כהורה של רופאים צעירים וגם כמי שאמור להזדקק לשירותי הבריאות ולא רוצים להיפגש עם רופאים טרוטי עיניים מחוסר שינה. מדובר בכשל מערכתי הגורם לנזקים בריאותיים וצריכים לעצור את זה. איך נרדמנו בשמירה? מדובר במאבק צודק מאין כמוהו והגיעה השעה למהפכה ארגונית. הצעד הראשון נעשה ואני מברך על כך, אך אין כל הצדקה למהלך כל כך מוגבל".

ביום חמישי בצהריים הגישו יותר מ-2,500 מתמחים את מכתבי ההתפטרות שלהם - זאת לאחר שהמגעים ביניהם לבין שר הבריאות ניצן הורוביץ בנוגע לקיצור התורנויות שנמשכות 26 שעות ברצף הגיעו למבוי סתום.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו