יצחק פינדרוס
יצחק פינדרוס צילום: יצחק קלמן

"עון גדול הוא לבזות את החכמים או לשנאותן לא חרבה ירושלים עד שבזו בה תלמידי חכמים... וכל המבזה את החכמים אין לו חלק לעולם הבא... ומנדין אותו בית דין ברבים וקונסין אותו ליטרא זהב בכ"מ ונותנין אותה לחכם" (רמב"ם הלכות תלמוד תורה ו:יא)

ח"כ יצחק פינדרוס ביזה בשבוע שעבר את רב העיר שוהם, הרב דוד סתיו שליט"א בפרהסיה. במהלך דיון על חוק הכשרות ובמסגרת טענות חריפות שהעלה כלפי הרב סתיו (טענות לגיטימיות לכשעצמן, בלי קשר לדעתי עליהן) חזר שוב ושוב ח"כ פינדרוס וכינה את הרב סתיו ללא התואר רב ("נקמת סתיו" וכו').

העובדה שח"כ פינדרוס הינו שליח ציבור מסור והזכויות הרבות שלו בתחומים המוניציפאליים לא יעמדו לו לנוכח המעשה החמור שעשה. רבנים אינם חפים מטעויות ומחדלים, ניתן לבקר רבנים וניתן גם למתוח ביקורת על רבנים. אסור לפגוע ברבנים ואסור לבזות רבנים.

20,000 תושבי העיר שוהם לא צריכים לשמוע יהודי חרדי עם כיפה מקטין ומזלזל ברב העיר שלהם. לא ברב סתיו לבדו פגע ח"כ פינדרוס אלא בכבוד התורה ובכבודם של יהודים רבים מאוד הרואים ברב סתיו את מורם ורבם.

הרב עמיחי גורדין
צילום: באדיבות המצולם

אין לי קשר אישי עם הרב דוד סתיו, כמדומני שכל חיי פגשתי אותו פעם אחת בלבד, ומשכך איני יכול להעיד על גדלותו בתורה. אבל יודע אני שמו"ר הרב ליכטינשטיין זצ"ל, שהיה אחד מגדולי הדור, שעל גדולתו בתורה אין חולק ושספרי השיעורים שלו נמצאים גם בישיבות חרדיות סמך את ידו על התמודדותו הקודמת של הרב סתיו לרבנות הראשית ומכאן שהוא סבר שהוא תלמיד חכם חשוב.

כל המבזה תלמיד חכם אין רפואה למכתו חלילה. טוב יעשה ח"כ פינדרוס, שזכויות רבות לו, אם יתנצל בפני הרב סתיו ובפני תושבי העיר שוהם על התקלה שיצאה מתחת ידו, וטובה שעה אחת קודם.

ח"כ יצחק פינדרוס מזלזל ברב דוד סתיו ערוץ כנסת

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו