ח"כ עידית סילמן
ח"כ עידית סילמן צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

ועדת השרים לחקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעת החוק של יו"ר הקואליציה ויו"ר ועדת הבריאות עידית סילמן ושל יו"ר ועדת החינוך שרן השכל שמטרתה להבטיח רצף טיפולי הוליסטי עבור מכורים רבים, שנאלצו לנדוד עד כה בין שירותי הבריאות והרווחה ללא קורת גג מקצועית אחת.

מטרת החוק היא להשלים את הרפורמה בבריאות הנפש שהחלה ב-2015 והעבירה את תחום הטיפולים בבריאות הנפש לקופות החולים, למעט תחום ההתמכרויות, על אף שבפועל רוב המתמודדים עם הפרעת התמכרות סובלים גם מהפרעה נפשית.

"בחלק מהמקרים", מסבירות סילמן והשכל, "מדובר בהפרעה נפשית שהתפתחה כתוצאה מההתמכרות ואין ספק שהדבר הנכון הוא לספק לאותם מטופלים קורת גג מקצועית אחת". הצעת החוק שאושרה היום תמנע "טיפול כפול", שאינו יעיל הן בריאותית והן כלכלית.

יו"ר הקואליציה ויו"ר ועדת הבריאות, ח״כ עידית סילמן ציינה: "עשינו היום צעד משמעותי בדרך להסדרת הטיפול במטופלי הנפש בישראל. יותר מדי משפחות במדינת ישראל התפרקו בשל התמכרויות שונות שלא טופלו כיאות – ואנו מתקדמים לעבר שדרוג משמעותי של איכות הטיפול והחזרתם של אותם מכורים משולי החברה למעגל החיים הנורמטיביים. תחום בריאות הנפש בו אני פעילה שנים רבות, עומד בראש מעייניי ואני שמחה וגאה שההכרה בחשיבות הנושא הגיעה גם לבית המחוקקים. זה אך סמלי שהצעת החוק אושרה במועד בו אנו מציינים את יום בריאות הנפש העולמי".

ח״כ שרן השכל הוסיפה, "אני מודה לוועדת שרים לענייני חקיקה שאישרה את הצעת החוק החשובה הזו.
תקווה חדשה התחייבה במהלך הבחירות להעביר את תחום ההתמכרויות לקופות החולים וכך עיגנו את הנושא בהסכמים הקואליציוניים. סעיף אחר סעיף אנו מוכיחים כמפלגה שיש פוליטיקה אחרת והבטחות בחירות הן לא סיסמאות אלא הסכם עבודה אל מול הציבור שבחר אותנו".

"הצעת החוק לא הייתה עוברת ללא שיתוף פעולה מלא בין ימינה לתקווה חדשה. לעידית סילמן יש ניסיון רב בתחום ואני בטוחה שהמשך שיתוף הפעולה בינינו יוביל לפתרון משבר שקיים כבר שנים", דברי השכל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו