ד"ר אבישי בן חיים
ד"ר אבישי בן חיים צילום: פלאש 90

העיתונאי ד"ר אבישי בן חיים, פרשן חדשות 13 לענייני חרדים, סיפר היום (ראשון) כי עמיתו לערוץ 13, איש התקשורת אמנון לוי, מחרים אותו בשל דעותיו.

תחת הכותרת "הפנקס האדום חוזר", כתב בן חיים בטוויטר: "אפילו אצלנו יש תכנית אחת (אמנון לוי) שמחרימה בגלוי ובגלל דיעות כתב אחד מחברת החדשות. רק אחד, את הכתב היחיד שמייצג את הציבור העצום התומך בנתניהו (אותי).

"אין לי חלילה טענות על אמנון לוי ולא ביקורת עליו. יש לי מספיק במות. אבל זה עדיין סיפור חשוב להבנת אווירת הרדיפה הכוללת, שזכות הציבור לדעת וחובתי להזכיר: בשל הבעת דעה, יש חרם רשמי של תכנית בערוץ מרכזי על הכתב היחיד במערכת שמבטא את עמדת הגרעין הקשה של ישראל השנייה התומך בנתניהו''.

גולשים העירו לבן חיים התומך בנתניהו כי הוא אינו עיתונאי בשל תמיכתו המובהקת בנתניהו. בן חיים השיב: ''אני חושב שאני עושה משהו יותר גדול מעיתונות, אבל גם בתחום העיתונות אני ממלא תפקיד חשוב מאד בהבאת קול מושתק ובמאבק אמיתי למען ערכים של דמוקרטיה שוויון וצדק''.

בהמשך הוא ביקש להדגיש שאין לו ביקורת על אמנון לוי, "הקדשתי זמן אינסופי בחיי כדי ללמוד על הדיכוי, זמן מספיק כדי להבין איך הדיכוי דוחף דווקא מזרחי כמוהו לסיטואציה שבה הוא מרגיש צורך 'להצטיין' יותר מכולם בהדרת מזרחים''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו