כבל חשמל מהיישוב אביגיל שניזוק על ידי ערבים
כבל חשמל מהיישוב אביגיל שניזוק על ידי ערבים צילום: הר חברון

האגודה לזכויות האזרח קוראת להשעות מיידית את המפקדים בצה"ל שהיו בשטח בעת העימותים בדרום הר חברון בחג שמחת תורה.

כזכור, במהלך חג שמחת תורה, בשעות אחר הצהריים, התעמתו יהודים וערבים סמוך לכפר הפלסטיני מופקרה בדרום הר חברון. הפלסטינים טענו כי עשרות יהודים הגיעו לאזור והחלו ליידות אבנים לעבר הבתים, אך התברר שיידויי האבנים היו משני הצדדים.

הפלסטינים גם דיווחו על שלשה פצועים ביניהם ילד שנפצע מאבן בראשו. גם בצד היהודי נפצעו שלושה בני אדם מפגיעות אבנים וחייל אחד נפגע בניסיון להרגיע את הרוחות.

במכתב שנשלח על ידי האגודה לזכויות האזרח אל האלוף יהודה פוקס, מפקד כוחות צה"ל באזור יהודה והשומרון, הם דורשים להשעות את המפקדים בשטח.

עמותת השמאל דרשה במכתבה לאלוף פוקס "הצבת כוחות שיטור ושמירה קבועים באזור המאחזים הבלתי מורשים בדרום הר חברון", וכן, "השעייתם המיידית ומיצוי הדין עם המפקדים שהיו בשטח בעת התקיפה האלימה ולא פעלו לעצרה".

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "במקום שהאגודה תדאג שהאנרכיסטים שמגיעים למקום יפסיקו להגיע ולהתסיס, היא מנסה לכבול את ידי חיילי צה"ל להגן על תושבי האזור. השעיית וחקירת מפקדי צה"ל תגרום לנזק עצום בכוח ההרתעה של צה"ל ויהווה כר פורה לטרור והסתה. אנחנו דורשים מהרמטכ"ל לדחות לאלתר את פניית הארגון ולתת גיבוי מלא לכל חיילי צה"ל שהיו במקום ובכלל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו