חברי הכנסת בלוד
חברי הכנסת בלוד צילום: דוברות

יו"ר הועדה לבט"פ ח"כ מירב בן ארי, יו"ר הקואליציה ח"כ עידית סילמן ויו"ר סיעת ימינה ח"כ ניר אורבך ביקרו היום (ראשון) בלוד.

במהלך הסיור נפגשו חברי הכסנת עם נציגות משכונת גני אביב, חברי וחברות מועצה וראש העיר יאיר רביבו.

ח"כ בן ארי סיפרה, "הגענו היום, לסיור נוסף בעיר, פגשתי את נציגי שכונת גני אביב ושמעתי על המצוקות הקיימות בעיר, על הפחד להסתובב בשעה מאוחרת בעיר, ההצקות שעוברות הנשים ועל החשש מהתפרצות לאומנית עבריינית נוספת".

"בנוסף פגשתי את ראש העירייה יאיר רביבו, יחד עם התושבים, אשר הביע בפניי את המצוקות הספציפיות של התושבים. הבטחנו לעזור ולסייע ולהמשיך לפעול למען החזרת הבטחון האישי לתושבי העיר", הוסיפה.

יו"ר סיעת ימינה, ח"כ ניר אורבך אמר, "מאז הפרעות הייתי פה עשר פעמים אם לא יותר. הדבר הכי בסיסי זה שאין ביטחון אישי ולא חזרו לשגרה. אמנם יש תכניות טלוויזיה שמציגות מציאות מדומיינת, אבל אנחנו יודעים את האמת. בשבוע שעבר צוות של נציגים מהעיר לוד היה אצל מנכ"ל משרד רה"מ עם תכניות. מנסים להתחיל ליישם. לאחרונה ארע ארוע דרמטי. לפחות פעמיים בפגישה דיברו על כך שהמשטרה לבד לא תוכל להחזיר את הביטחון לתושבים וצריך לערב את שב"כ. בשבוע שעבר הוחלט בצוות השרים לפשיעה ולאלימות בחברה הערבית לערב את שב"כ במיגור הפשיעה בחברה הערבית. וזו התחלה. צריך לתת לכולם לעבוד כדי שנראה גם את התוצאות בשטח".

יו"ר הקואליציה, ח"כ עידית סילמן סיכמה, "הקמנו את הממשלה הזו כדי להסיר את החרפה שבה ערים מעורבות במציאות מהווים זירת חירום, המציאות שבה משפחות חוששות לצאת מהבית, שבתי כנסת נשרפים. זו הייתה הפרה בוטה של החוזה היסודי ביותר בין המדינה לאזרחיה. סיירנו היום בלוד כחלק מתוכנית כוללת להשבת הביטחון האישי, לגדיעת הפשיעה, ולשיקום חברתי וכלכלי של הערים המעורבות. כי הגיע הזמן להיות מדינה, במובן הכי פשוט ויסודי של המושג מדינה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו