מחלקת קורונה. אילוסטרציה
מחלקת קורונה. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

שריתה בר זיו, מכה על חטא. כשהיתה חולה בקורונה היא הדביקה באופן מכוון את ילדיה ובהם בתה, נעמה בת ה-7.5, במטרה שיעברו את המחלה בקלות ויזכו ב'תו הירוק'.

אלא שנעמה אמנם עברה את ימי המחלה ללא תסמינים אך לאחר זמן מה לקתה בתסמינים חריגים של פוסט קורונה ואושפזה במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים אסותא באשדוד.

"אני קצת מאשימה את עצמי ואת המידע שהעבירו לנו שילדים לא נפגעים מקורונה, אני אמרתי 'אם הקורונה תיכנס הביתה אז אני אעשה הדבקה ככה שיהיה לילדים תו ירוק', והיא נכנסה הביתה", סיפרה האם לחדשות 12.

לדבריה, "הבן הגדול שלי בגיל ההתבגרות ולא הגבלתי אותו מלצאת למסיבות, כשהוא נדבק בודדתי אותו – רק שכחתי שיש לו אח נוסף בחדר. הוצאתי אותו, אבל הוא כבר נדבק, אז אמרתי 'אין מה לעשות, זאת הזדמנות. אם הוא כבר בחוץ – נדביק את כולם', וקראתי בגוגל אפילו. כשנעמה חלתה, היא עברה את זה בלי סימפטומים בכלל".

"אחרי שמחת תורה, כשכל ההורים צריכים לעשות בדיקות אנטיגן לפני שחוזרים לבית הספר, היא אומרת לי כל היום 'אמא, כואב לי הראש'. בלילה היא התעוררה עם רעידות מטורפות, משהו שאני לא ראיתי בחיי, המדדים שלה השתגעו באופן פתאומי ובבוקר הלכנו לרופא, שאמר לנו לחכות כמה ימים. למרות שניסינו הכול החום לא ירד, ובשבת התחילו תסמינים מוזרים כמו קילופים בעור ופריחה – למחרת, רופאה אחרת שראתה אותה נבהלה משום שהיא מחלימת קורונה".

נעמה פונתה לבית החולים ומאז היא מאושפזת במצב קשה. "אני רק רוצה להעביר מסר לכל ההורים – הילדים הקטנים הם כן פגיעים מקורונה והם לא מחוסנים. הכי צריך לשמור עליהם", סיכמה האם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו