מצטלמות לרגל חודש המודעות לסרטן השד
מצטלמות לרגל חודש המודעות לסרטן השד צילום: יודפת לב ארי

לכבוד חודש המודעות לסרטן השד התקבצו שבוע שעבר שלוש נשים חולות או מחלימות של המחלה והצטלמו יחד בהפקת אופנה שמטרתה לעורר מודעות בקרב בנות צעירות לקום ולהבדק.

שלוש הנשים הצטלמו כשהן אוחזות בפרחים, כסמל לחיים. הן היו לבושות בצבעי ורוד - כצבע סרט המודעות הבין-לאומי שנבחר בשנת 1991 לסמל את התמיכה במאבק בסרטן השד.

"פעם ראשונה שיש הפקת אופנה צנועה להעלאת המודעות לסרטן השד", סיפרה חני ריץ', המפיקה, בשיחה עם ערוץ 7. "היה צריך פתרון יצירתי שידגיש את המסר. מיכל ויימן המדהימה שזרה זרי פרחים שישתלבו ב'לוקים' ויתנו, כביכול, את החיים שמתו, שכן חלק מהמצולמות כרותות שד".

דניאלה שיבר גולן, שמתמודדת בעצמה עם הסרטן, חברה למיכל וינקלר ויעל אלווין, שגם הן פגשו מקרוב את המחלה, ויחד הן הצטלמו בצבעי המודעות לסרטן לכבוד חודש המודעות.

מצטלמות לרגל חודש המודעות לסרטן השד
צילום: יודפת לב ארי

"ההרגשה במהלך הצילומים הייתה מדהימה", סיפרה ריץ'. "הבנות הרגישו משמעותיות, יפות, מעוצמות ומעצימות. כולן היו עם דמעות בעיניים".

"מה שמיוחד בסרטן השד זה שאם מגלים אותו מוקדם ממש אפשר להפטר ממנו ב'קלות'", הסבירה ריץ'. "גם אפשר לאבחן אותו בצורה די קלה. הרבה בנות אבחנו את עצמן, וגם בבדיקה די פשוטה אצל הרופא, כך שזו לא פרוצדורה מסובכת ללכת להבדק, וזה ממש יכול להציל חיים עם קצת ערנות לנושא. בכל גיל זה יכול לקרות".

צילום: יודפת לב ארי. סטיילינג: אודיה גרוס. איפור: ניצן אשרי. שזירת פרחים: מיכל ויימן. דוגמניות: דניאלה שיבר גולן, מיכל וינקלר, יעל אלווין.

מצטלמות לרגל חודש המודעות לסרטן השד
צילום: יודפת לב ארי

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו