מרב מיכאלי
מרב מיכאלי צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

יו"ר מפלגת העבודה שרת התחבורה, מרב מיכאלי, עסקה במהלך תדרוך לעיתונאים לסיכום הרבעון הראשון שלה כשרת התחבורה, לתכניותיה לגבי הרחבת התחבורה הציבורית בישראל.

"אנחנו במשרד התחבורה מתכוונים להפוך את התחבורה הציבורית לחלום. לכולם, כל הזמן. הרעיון הוא להביא כמה שיותר אוכלוסיות שהיום אינן משתמשות בתחבורה ציבורית להשתמש בה. זה דבר שאנחנו מאמינות ומאמינים בו בכל ליבנו", פתחה מיכאלי.

לדבריה, "תחבורה היא מה שיכול לייצר אפשרויות, לדיור ולתעסוקה. השאיפה צריכה להיות בסופו של דבר פחות כלי רכב פרטיים על הכביש. כלי רכב צריך להיות חלק מהדרך, לא יכול להיות שהוא יהיה האמצעי לעשות את כל הדרך".

"אני מתכוונת לדחוף כמה שיותר צל שמקורו בעצים או צל אחר בתחנות האוטובוסים. יש מחשבה על תכנון הרבה יותר יעיל להולכות והולכים בדרך בכל הצמתים ובכל הנתיבים שהם יעברו בהם", הוסיפה.

מיכאלי דיברה גם על שיתופי פעולה בתוך הממשלה. "הקמנו קבינט דיור ותחבורה משותף, השר זאב אלקין ואני. בשביל מראש לנסות לתכנן ולא לבוא לנסות לתקן אחר כך תקלות. השרה איילת שקד חלק ממנו".

לדעתה הממשלה הנוכחית מוחקת את הבעיות שהשאירה קודמתה. "יש תחושה שהממשלה הנוכחית היא המציאות, אנחנו כבר לא זוכרות שהייתה ממשלה קודם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו