ניצן הורוביץ
ניצן הורוביץ צילום: Avi Dishi/Flash90

לאחר מאמצים אינטנסיביים בשבועות האחרונים, סיכמו היום (שני) השרים ניצן הורוביץ וד״ר יפעת שאשא ביטון, שמכהנת גם כיו"ר המועצה להשכלה גבוהה, על תוספת מיידית של 60 מקומות לימוד בפקולטות לרפואה ברחבי הארץ - כבר בפתיחת שנת הלימודים האקדמית הנוכחית.

מדובר בשלב ראשון בתוכנית רב שנתית שגובשה במל"ג, בוות"ת ובמשרד הבריאות ולפיה יתווספו 400 סטודנטים לרפואה ב-4 השנים הקרובות. במסגרת הסיכום התקציבי שגיבש שר הבריאות הורוביץ עם משרד האוצר, כבר בתקציב 2022 תוקצבו 260 כסאות לימוד לסטודנטים לרפואה ו-450 כסאות לסטודנטים לסיעוד.

בשיח שקיימה שרת החינוך עם דיקני הפקולטות לרפואה, הוסכם כי הגדלת המכסות לסטודנטים תחל כבר השנה.

המהלך הכולל יגדיל את מספר מקומות הלימוד ביותר משליש מהמצב הקיים כיום. הדבר יייצר עתודה של כח אדם רפואי שתאפשר את הפחתת העומסים בבתי החולים, תוריד את כמות שעות העבודה של הרופאים הצעירים, של המתמחים ושל צוותי הרפואה, ותשפר את השירות למטופלים.

שר הבריאות ניצן הורוביץ אמר, "אנחנו מזרימים סוף סוף חמצן למערכת הבריאות הציבורית. כבר היום ובימים הקורבים יקבלו עוד עשרות מועמדים ללימודי רפואה 'בסטנד-ביי' טלפון מרגש: התקבלתם. שנים מדברים על המחסור החמור ברופאים בישראל ולא עושים דבר. אנחנו מוסיפים עוד מאות כסאות בפקולטות לרפואה ברחבי הארץ, ומגדילים באופן דרמטי את מספר הרופאות והרופאים שיוכשרו כאן בישראל. המהלך החשוב הזה יקל על העומסים במערכת הבריאות הציבורית ויאפשר גם את קיצור תורנויות המתמחים. במקביל אנו מוסיפים עוד 450 מקומות לימוד חדשים לאחים ואחיות. אני רוצה להודות לשרת החינוך על שיתוף הפעולה שאפשר את המהלך הכל כך חשוב הזה".

שרת החינוך יפעת שאשא ביטון הוסיפה, "הגדלת מכסות הסטודנטים לרפואה היא צורך חיוני לעתיד הרפואה בישראל ולבריאות הציבור, במיוחד בתקופה מורכבת כזאת. לכן פעלנו במאמץ משותף להקדים את הגדלת המכסות ללימודי רפואה, כפי שהוחלט בועדה שהוקמה במל"ג, כבר לשנת הלימודים הקרובה".

"הגדלת המכסות תימשך גם בשנים הבאות בהתאם להחלטת הוועדה ובשיתוף עם משרד הבריאות.
אני מודה לשר הבריאות על שיתוף הפעולה וכן למוסדות האקדמים שנרתמו למאמץ בלוח הזמנים הקצר", דברי השרה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו