ישיבת ממשלה
ישיבת ממשלהצילום: Yonatan Sindel/Flash90

רגע קומי נרשם היום (שני) בישיבת הממשלה כשמזכיר הממשלה שלום שלמה אמר "מזכירות הליכוד" במקום ״מזכירות הממשלה״.

הנוכחים הגיבו בצחוק והרמת גבה. שלמה הגיב: "עוד כמה ימים תבינו למה התבלבלתי''.

כזכור, גורמים בליכוד סיפרו לעיתון ישראל היום כי הצעד הבא של הקואליציה הוא הפעלת לחץ כבד מאוד על חברים בליכוד, כדי שיפרשו מהמפלגה ויצטרפו לממשלה.

גורמים בליכוד טענו: "זה הדבר הראשון שהקואליציה תעשה אחרי שהתקציב יעבור. אחרי שהתקציב יעבור יכולה לחלחל הבנה שאין עוד שום איום על הממשלה, ושהיא עשויה להאריך ימים. בקואליציה יפנו לחברים באופוזיציה, בייחוד מהליכוד, ויציעו להם הצעות מרחיקות לכת שעשויות להיות אטרקטיביות בעוד האלטרנטיבה היא אופוזיציה משמימה. ידברו איתם על סוף עידן הליכוד, על זה שבמקום להיעלם הם יכולים להצטרף לממשלה ולהפוך לדמויות מובילות בפוליטיקה הישראלית".

בליכוד משוכנעים כי גדעון סער מתכנן מהלך שכזה כבר זמן רב. "רק ביולי האחרון העביר את החוק שמאפשר לארבעה חברי כנסת להתפצל מסיעתם, גם אם הם לא שליש ממנה. זה לא היה סתם, זו מטרה. סער הוא איש ליכוד, יש לו עדיין קשרים וחברים שם. הקואליציה הזאת משוועת לעוד אצבעות, היא לא יכולה להמשיך לתפקד על חודו של קול לאורך זמן. הם חייבים עוד אצבעות. אצל סמוטריץ' והמשותפת אין להם סיכוי. האפשרות היחידה שלהם זה הליכוד, והם יעבדו על זה בכל הכוח".

אם מדובר ב"ניסיון חיסול" הנועד לפגוע בשמם של ח"כים מהליכוד, ואם מדובר בניסיון לסכל עזיבה מטלטלת שכזאת, גורמים בליכוד מצביעים על פורשים אפשריים ונוקבים בשמותיהם: דוד ביטן, חיים כץ ואתי עטיה.

גורם בליכוד אומר, "אל תשכח שביטן וחיים כץ הם חברים קרובים מאוד של סער. ביטן אפילו ניסה להציע הצעות לסער במשא ומתן הקואליציוני מטעם הליכוד, כץ תמך בסער בפריימריז והגיע לכנסים שלו, ואתי עטיה היא אשת אמונו של חיים כץ".

במפלגה מעריכים כי בקואליציה יפעילו לחץ כבד מאוד וינסו למצוא ח"כ אחד נוסף כדי שישלים את החוק המאפשר פרישה של ארבעה חברי כנסת מהמפלגה.

לדברי הגורם בליכוד, "נכון, זה נשמע כמו תרחיש מופרע ודמיוני, אבל כבר ראינו אנשי ליכוד מובהקים כמו סער או אלקין לוקחים את הרגליים והולכים. הפוליטיקה הישראלית לימדה אותנו שהכל אפשרי".

ביטן מסר בתגובה: "שטויות, המצאה הזויה". כץ מסר בתגובה: "אין שום סיכוי שאעזוב את הליכוד".

עטיה מסרה בתגובה: "משעשע אותי אפילו להכחיש. הליכוד זה הבית שלי עוד מימיי כנערה בסניף התנועה בלוד. אין תחליף, והניסיון מלמד שכל מי שעזב את הבית, הצטער על כך מאוד".