בעיר ליון שבצרפת נערכה הכתרתו של הרב דניאל דהאן חבר 'ועידת רבני אירופה' כרב העיר ורב חבל אוברן רון אלפ.

את הטקס, שהתקיים בבית הכנסת הגדול 'קאי תילסית' בעיר פתח רבה של צרפת וסגן נשיא 'ועידת רבני אירופה' הרב חיים קורסיה. "ליון של ימינו ראויה לכתר תורה. יותר מאלפיים ילדים מתחנכים וגדלים על ברכי התורה בחינוך תורני עם ישיבה וכוללי אברכים, מוסדות תורה וחסד והיהלום שבכתר: כולל לרבנות ולדיינות. ראויה ליון כיום להיחשב כמקום תורה חשוב בצרפת במיוחד ובאירופה בכלל".

"זכיתם, קהילת הקודש בליון להכיר את הרב דהאן שכיום מוכתר רשמית ועולה על כס הרבנות בה כיהנו רבנים דגולים. הוא הגבר שזכה ללמוד אצל גדולי התורה ומפיהם הוא חי, וראוי הוא לפעול לטיפוח חיזוק ופיתוח הקהילה ומוסדותיה כאיש אשר רוח בו בין אדם למקום ובין אדם לחברו", הוסיף הרב קורסיה.

במעמד המיוחד נטלו חלק גם אב בית הדין בליון וחבר בית הדין הגדול של 'ועידת רבני אירופה הרב יחי' טובול, אב בית הדין בשטרסבורג הרב מיכאל שמרלא, הרב יעקב חביב דיין בבית הדין של איגוד הרבנים, רבה של ז'נבה וסגן יו"ר הועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה' הרב יצחק דיין, עוזרו המיוחד של הרב הראשי לצרפת ורבה של קהילת 'לה רנסי' בפאריס הרב משה לוין, נשיא הקונסיסטואר בצרפת יואל מרגי. נשיא הקונסיסטואר של חבל אוברן רון אלפ אלאן צבאן ומושל האזור ג'ל דריכו.

בנאום נרגש לאחר שעיטרוהו הרבנים וראשי הקהילה בטלית אמר הרב דהאן: "קטונתי מכל החסדים ובכבוד ובחרדת קודש אני מקבל את הכהונה הרמה ואעשה כל שביכולתי כדי להיות ראוי להמשיך את עבודת הקודש של קודמיי ולעמוד באתגרים העומדים לפני ובראשם הצעירים דור העתיד שיש לקרב. לבנות איתם את העתיד תוך חיזוק הקהילות ומוסדות התורה והחסד".

הרב דניאל דהאן נולד באנסי. הוא בוגר בית המדרש לרבנים בפאריס וישיבת מיר בירושלים. התחנך בישיבת 'חכמי צרפת' שבאקס לה בן תחת הנהגתו של הרב חיים יצחק חייקין. הרב דהאן הוסמך לרבנות ע"י הרב עובדיה יוסף, הרב מרדכי אליהו, הרב שלום משאש וחבר בית הדין הגדול הרב זלמן נחמיה גולדברג ע"ה. הרב דהאן מחזיק בתואר ד"ר למשפט מאוניברסיטת אקס מרסיי ועבודת הגמר שהכין הייתה בנושא העגונות. את תיק העגונות והגירושין ניהל במשך שנים בלשכת רבה הראשי של צרפת.

בתפקידיו הקודמים כיהן כרבה של העיר נאנסי ולוריין ופונטבלו וסיין א מרן. הרב דהאן חבר מועצת הרבנות הראשית לצרפת נכנס לתפקידו בלאון לפני כשנה בחפיפה עם רבה של העיר בארבעים השנים האחרונות הרב ראובן (רישאר) ורטנשלג. הכתרתו הרשמית התעכבה בשל מגפת הקורונה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו