אבי מעוז, אבנר פורת והרב יצחק יוסף
אבי מעוז, אבנר פורת והרב יצחק יוסף צילום: דוברות נעם

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז הגיע היום (ב') לפגישה בלשכתו של הרב הראשי לישראל הראשון לציון הרב יצחק יוסף.

בפגישה השתתף גם אבנר פורת יועצו הפרלמנטרי של מעוז. השלושה שוחחו בענייני זהותה היהודית של המדינה ומעמדה של הרבנות הראשית לישראל.

ח"כ מעוז אמר ביציאתו מהפגישה: "הרב מאוד חרד למצב הכשרות במדינה, לכותל, לגיור ולזהותה היהודית של המדינה. הרב דיבר מעומק ליבו על המצב, ועל הניסיונות לפגוע ברבנות".

עוד הוסיף יו"ר נעם: "הגעתי היום לתת כבוד לרבנים הראשיים ולרבנות הראשית, אל מול חוסר הכבוד שמגלה שר הדתות מתן כהנא לרבנים הראשיים ולרבנות הראשית, ואל מול המהלכים שהשר פועל.

''מפלגת נעם תעמוד אל מול כל מהלכי השר לפגיעה בכשרות, בכותל ובכניסה ליהדות (גיור), לא ניתן למחיקת זהותה היהודית של המדינה, ולהפיכת ישראל למדינת כל אזרחיה", הוסיף מעוז.

כזכור, הרב יוסף מחרים את שר הדתות מתן כהנא ומסרב להיפגש עימו, במחאה על הרפורמות שכהנא מתחנן בתחומי הכשרות והגיור. הרב הראשי דוד לאו דווקא נועד פעמים רבות עם כהנא והשניים משוחחים על הרפורמות העתידיות.

''הרב יצחק יוסף מחרים אותי באופן מוחלט, לא מדבר איתי מטוב ועד רע. זה מצב שאני לא אוהב כי אני רוצה שיהיה שיח שנוכל בו לשפר את התכנית", אמר כהנא לערוץ 7 בשבוע שעבר. ''הרב דוד לאו מדבר איתי, אך לא תומך בתכנית. מתוך שיח אפשר לכוון את הרפורמה באופן נכון יותר לכולם.

''הפוליטיקאים החרדים מתנגדים לתכנית משיקולים צרים של אובדן עשתונות ומוקדי כוח שהם התרגלו לשלוט בהם שנים. לדעתי הם לא מכירים את התכנית באמת", אמר שר הדתות על רפורמת הכשרות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו