חטיבת כפיר התייחדה עם זכר חלליה
חטיבת כפיר התייחדה עם זכר חלליה צילום: דובר צה"ל

טקס ההתייחדות השנתי עם זכרם של 181 חללי חטיבת כפיר התקיים היום (ב׳) באנדרטת חטיבת כפיר בעפולה.

הטקס נערך בראשות סגן הרמטכ"ל אלוף הרצי הלוי ובהשתתפות מפקד מערך התמרון אלוף יעקב בנג׳ו, מפקד עוצבת הבזק תת-אלוף אבי רוזנפלד, מפקד חטיבת כפיר אלוף-משנה שרון אלטיט, המשפחות השכולות, וכן מפקדי וחיילי החטיבה בעבר ובהווה.

סגן הרמטכ''ל אלוף הרצי הלוי: "היום אנחנו מתייחדים עם 181 חללי חטיבת כפיר, חטיבה שאוחדה מתוך תחושת אחריות לאומית וההבנה שאיכות הלחימה בטרור מצילה חיי אזרחים. נופלי החטיבה במבצעים, באימונים, בתאונות ובמחלות, כולם חסרים לנו.

''בני ובנות המשפחות היקרים, איננו יכולים להבין את הכאב העמוק שלכם, את החלל העמוק שנפער בתוככם ואת החוסר העצום – שרק גדל ככל שהזמן עובר. בערב זה, אבטיח לכם כי יקיריכם משמשים אות מופת ומצפן המנחה אותנו כל הזמן ובעיקר כשאנו ממלאים את משימתנו העליונה – ההגנה על מדינת ישראל. מורכבים הם אתגרי הלחימה בטרור ומורכבות הן הסיטואציות אותן פוגשים החיילים והמפקדים, העומדים על המשמר לילות כימים''.

האלוף הלוי אמר: ''אנו נדרשים לנחישות, למקצועיות ולחדות בבואנו לסכל את הטרור ולהגן על תושבי ישראל. זו דרכנו, והאחריות לפעול בדרך זו מוטלת על כל חייל ומפקד, עליכם לנצח בכל מפגש עם הטרור תוך שמירה על הערכים שעל פיהם אנו פועלים. כל חיילי צה"ל ואני נמשיך לעמוד לצידכן משפחות יקרות, להיות לכן לאוזן קשבת ולתמוך בכן תמיד ככל שנוכל. אני מחזק אתכן, ומצדיע ליקירכן. יהי זכר הנופלים ברוך".

מפקד חטיבת כפיר אלוף-משנה שרון אלטיט: ״היום, כמו בכל יום, עומדים לוחמי חטיבת כפיר על המשמר, הם פועלים בשעה זו בגזרת יהודה ושומרון, מבית לחם שבדרום ועד לג׳נין שבצפון, מגינים בגופם על אזרחי מדינת ישראל, נושאים על כתפיהם את עול בטחונה של ארצנו. קיר הנופלים הנמצא מאחוריי, נמצא תמיד לנגד עיניי, השמות המסודרים דוממים, אבל קולם מוביל ומחזק.

''בקולם אנו שומעים את מסירות הנפש, את הגבורה ואת הלוחמים שהיו. שמירה על קיומה של המדינה גובה מאיתנו, לא פעם, מחיר כבד, קיר הנופלים מחבר כאב לצד תקווה. משפחות יקרות, הטקס נועד כדי להזכיר לנו את צדקת הדרך, את רוח הלחימה והמורשת, להזכיר את ההכרח להגן על המדינה. אנו, לוחמי ומפקדי החטיבה מחבקים ואוהבים אתכן ונמשיך לעמוד לצידכן. יהי זכרם של הנופלים ברוך", הוסיף אלטיט.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו